Hlavní navigace

OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.

  • 29. 10. 2018 11:15

    Paní jasná, jak jste to nakonec vyřešili? Napadla mě ještě jedna věc, ale nevím, nakolik je zainteresovaný a důvěryhodný zaměstnavatel a o jak dlouhou dobu té péče o vnoučátko by šlo. A to ukončení pracovního poměru, evidence na ÚP s podporou a opětovný nástup do práce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2018 11:29

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Moc děkuji. Tak to je teda rada nad zlato. Myslím, že s tím nebude mít ani jedna stana problém a určitě to uvítají jako dobré řešení. Ještě jednou moc děkuji za radu.

    • 29. 10. 2018 11:47

      III (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Jenže, pozor na to, třeba u našeho ÚP teď neustále posílají na doporučenky na volná místa. A evidovat se na ÚP předpokládá, že je připravena nastoupit do práce. To teď nemyslím nijak zle, ale takové info teď mám z několika stran. A jde jak o mladé, tak už těsně před důchodem. Navíc bude končit dohodou - podpora bude krácená. Ale k uvážení obou to je.

    • 29. 10. 2018 11:51

      III (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Já tedy pořád myslím, že nejjednodušší řešení , když je zaměstnavatel vstřícný je neplacené volno a od zaměstnavatele třeba ne odměna, ale sociální výpomoc z FKSP nebo jiného fondu, když odměny nemáte. Myslím, že zaměstnavatel by našel možnost, jak určitou částku peněz paní poskytnout.

    • 29. 10. 2018 11:54

      Kara

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Krácená podpora, ano, ale lepší než vůbec nic. Kromě toho - myslíte, že by nestálo zato, uvést v dohodě péči roční vnouče z důvodu hospitalizace a následné rekonvalescence matky dítěte? Źe by to ÚP neuznal jako vážný důvod a podporu nekrátil?

    • 29. 10. 2018 12:03

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Tak to bych určitě do dohody nepsala. Nechala bych ukončení dohodou bez uvedení důvodu.

    • 29. 10. 2018 12:06

      katka2 (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Ono by bylo dost podivné ukončit PP z důvodu péče (= nemám čas chodit do práce) a přihlásit se na ÚP (= hledám práci).

    • 29. 10. 2018 12:21

      Kara

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Maminky s malými dětmi také mnohdy končí pracovní poměr z důvodu péče o dítě, jdou na ÚP a mají podporu nezkrácenou. Evidence na ÚP není pouze z toho důvodu, že jste uchazečem, ale i proto, aby Vám byla doba započítána "do důchodu" a také kvůli zdravotnímu pojištění.
      Já sama jsem byla před pár lety v situaci, kdy jsem byla nucena ukončit pracovní poměr z důvodu péče o nemocnou matku a trvalo to několik měsíců. Pochopitelně jsem se také šla hned zaregistrovat na ÚP a ÚP mi přiznal podporu nezkrácenou (chtěli potvrzení od maminčiny lékařky). Možná i proto mě ÚP neposílal shánět zaměstnání (těch pár měsíců nechají člověka být). Poté jsem znovu nastoupila do práce.

    • 29. 10. 2018 12:29

      III (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Tak před několika lety možná, ale teď je nedostatek pracovníků, tudíž ÚP nemůže lidi jen tak "nechat být" a nikde je neposílat. To by nijak neodůvodnili, neboť na ÚP musí být uchazeč připraven práci přijmout. Samozřejmě jsou situace, kdy stávající práci třeba ze zdravotních důvodů, ale i péče o dítě (směnný provoz atd. ) nemohou stávající práci konat, podpora může být nekrácená, je to vážný důvod, přesto ale musí být připravena k tomu přijmout nabízené , vhodné zaměstnání. Třeba v místě bydliště, na kratší úvazek, atd. Jak jsem psala, náš ÚP to už důsledně dodržuje. Možná měli také kontrolu a bylo zjištěno, že mají v evidenci spoustu lidí a nikam je neposílají, přestože je volných míst docela hodně.

    • 29. 10. 2018 12:40

      Kara

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Je možné, že je to tak, jak píšete, nevím, o jakou dobu té péče o vnoučátko by mělo jít, ale myslím, že právě z toho důvodu by ji aspoň nějakou dobu nikam nehnali. Ale nevím, jak je to u nich na ÚP. Napadla mě teda ještě ta dlouhodobá ošetřovačka, pokud by splňovala podmínku na ni - ta se přece nevztahuje jen na osoby ve společné domácnosti. Ale nezkoumala jsem to.

    • 29. 10. 2018 12:59

      Kara

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Dívám se, že dlouhodobé ošetřovné na dítě z důvodu, že osoba, která o dítě jinak pečuje onemocněla, asi nepůjde. To by mohla využít jedině pak na ošetřování té dcery, až ta se vrátí z operace domů.

    • 29. 10. 2018 13:42

      eko (neregistrovaný)

      ok
      >>>
      >>>>>Tak před několika lety možná, ale teď je nedostatek
      >>>>>pracovníků, tudíž ÚP nemůže lidi jen tak "nechat být"
      >>>>>a
      >>>>>nikde je neposílat. To by nijak neodůvodnili, neboť
      >>>>>na
      >>>>>ÚP musí být uchazeč připraven práci přijmout.
      >>>>>Samozřejmě jsou situace, kdy stávající práci třeba ze
      >>>>>zdravotních důvodů, ale i péče o dítě (směnný provoz
      >>>>>atd. )
      >>>>>nemohou stávající práci konat, podpora může být
      >>>>>nekrácená, je to vážný důvod, přesto ale musí být
      >>>>>připravena k
      >>>>>tomu přijmout nabízené , vhodné zaměstnání. Třeba v
      >>>>>místě bydliště, na kratší úvazek, atd. Jak jsem
      >>>>>psala,
      >>>>>náš ÚP to už důsledně dodržuje. Možná měli také
      >>>>>kontrolu a bylo zjištěno, že mají v evidenci spoustu
      >>>>>lidí a
      >>>>>nikam je neposílají, přestože je volných míst docela
      >>>>>hodně.
      >>>>
      >>>>Je možné, že je to tak, jak píšete, nevím, o jakou
      >>>>dobu té péče o vnoučátko by mělo jít, ale myslím, že
      >>>>právě z toho důvodu by ji aspoň nějakou dobu nikam
      >>>>nehnali. Ale nevím, jak je to u nich na ÚP. Napadla
      >>>>mě
      >>>>teda
      >>>>ještě ta dlouhodobá ošetřovačka, pokud by splňovala
      >>>>podmínku na ni - ta se přece nevztahuje jen na osoby
      >>>>ve
      >>>>společné domácnosti. Ale nezkoumala jsem to.
      >>>
      >>>Dívám se, že dlouhodobé ošetřovné na dítě z důvodu,
      >>>že
      >>>osoba, která o dítě jinak pečuje onemocněla, asi
      >>>nepůjde. To by mohla využít jedině pak na ošetřování
      >>>té
      >>>dcery, až ta se vrátí z operace domů.
      >>
      >>Neschopenka - na psychiku. Ještě lepší, než podpora.
      >
      >Neschopenka už se v původním vláknu probírala.

    • 29. 10. 2018 12:34

      katka2 (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      >>
      >>>>>Jenže, pozor na to, třeba u našeho ÚP teď neustále
      >>>>>posílají na doporučenky na volná místa. A evidovat se
      >>>>>na
      >>>>>ÚP předpokládá, že je připravena nastoupit do práce.


      >>Ono by bylo dost podivné ukončit PP z důvodu péče (=
      >>nemám čas chodit do práce) a přihlásit se na ÚP (=
      >>hledám práci).
      >
      >Maminky s malými dětmi také mnohdy končí pracovní
      >poměr z důvodu péče o dítě, jdou na ÚP a mají podporu
      >nezkrácenou. Evidence na ÚP není pouze z toho důvodu, že
      >jste uchazečem, ale i proto, aby Vám byla doba
      >započítána "do důchodu" a také kvůli zdravotnímu pojištění.
      >Já sama jsem byla před pár lety v situaci, kdy jsem
      >byla nucena ukončit pracovní poměr z důvodu péče o
      >nemocnou matku a trvalo to několik měsíců. Pochopitelně
      >jsem se také šla hned zaregistrovat na ÚP a ÚP mi přiznal
      >podporu nezkrácenou (chtěli potvrzení od maminčiny
      >lékařky). Možná i proto mě ÚP neposílal shánět zaměstnání
      >(těch pár měsíců nechají člověka být). Poté jsem znovu
      >nastoupila do práce.
      Tak v zákoně a i v žádosti o evidenci je psáno, že uchazeč hledá práci a chce a může pracovat.
      Jestli je nějaká beruška hodnější a jiná ne, je jiná věc. (také jsem byla v situaci a jedna byla v pohodě jako u vás a druhá se prostě rozhodla, že mě vyštípe).

    • 29. 10. 2018 20:02

      xy5

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      V našem kraji je velmi nízká nezaměstnanost, neustále hledají zam-ce po stovkách (automobilový průmysl a na ně navázané další firmy) - zam-ce svážejí až z 50ti km okolí, takže lidé, kteří jsou na ÚP a z nějakého důvodu je nevezme některá z těchto firem (posílají je tam), tak musí chodit na různá školení od ÚP - nepravidelné, třeba i několikrát za týden. Takže u nás asi neexistuje, že by se někdo mohl jít "ulít" do evidence na ÚP.

    • 30. 10. 2018 15:01

      Kara

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Víte, co mě docela zneklidňuje. Kolem mě se množí stesky žen 55+, což já jsem taky a pociťuji to i na sobě. A to takové unavené stýskání, že nevíme, zda vydržíme ve stejném tempu pracovat až do nároku na důchod, který nám byl hodně oddálen. Vezměte si, že dříve žena se 2 dětmi mohla odejít v 55 do důchodu, se třemi už v 54. A většinou do toho důchodu ženy šly, únava vykonala své, vzpomínám na maminku své kamarádky, která byla tak unavená, že říkala, že ani o den déle nezůstane u toho stoje nebo pásu - a taky že nezůstala. Moje maminka byla učitelka, ta učila 2 roky přes. A taky se to hodilo kvůli pomoci dětem s jejich dětmi. A také byli doma i staří rodiče té ženy nebo jejího muže. Stejně jako dnes. Jenže my máme mít odchod do důchodu až za dlouho, ale ta vnoučata a naši staří nemocní rodiče nás potřebují stejně jako tomu bylo dříve. Věk se prodlužuje, ale to tělo není v 55 méně unavené než bývalo v 55 u našich matek (o hlavě ani nemluvím), ale nárok na důchod daleko. No a teď se k tomu dostávám - řekněme do 60 let se to dá, ale v takovém plném zápřahu do 63 nebo 64 let? Je třeba také pomoci s vnoučátky (stejně jako my jsme uvítali kdysi pomoc), do toho nemohoucí rodiče - a my lítáme do práce. Tak jich hodně okolo mě uvažuje, jak to udělat v té poslední době před důchodem, čím tu dobu vykrýt - péče o osobu blízkou (pokud ta babička nebo dědeček ještě budou žít), pracák, předčasný důchod?

    • 1. 11. 2018 11:19

      III (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Tak já to až tak černě nevidím. Sice mi také přidali 6 let a něco k odchodu do důchodu, ale když uvážím jakého věku se dožívaly lidé dříve a nyní, tak je to celkem pochopitelné. Problém je, jak si to vše uspořádat , protože opravdu jsme "sendvičová generace". Ovšem vzhledem k tomu, že dříve se děti rodily 18-20 letým matkách, tak jejich matky také ještě pracovaly. Takže problém s vnoučaty vyřešen - ano , ve svém volnu pomohu, ale nikdo nemůže ode mne očekávat, že kvůli tomu budu upravovat své působení v zaměstnání. Jistě každé prázdniny hlídáme, min. 14 dní dovolené na to padne, pár dní také během roku při nenadálých situacích. Ale zbytek je na rodičích. S péčí o vlastní rodiče je to o dost horší, protože pokud nemáte více sourozenců, aby se péče o ně trochu rozmělnila, tak je to docela zápřah. Ale dříve zase nebylo tolik možností, jako dnes - sociální služby, dovoz obědů, možnost nechat si prát prádlo, výpomoc zdrav. sester. Jen je problém, na všechno myslet trochu dopředu a snažit se ty podmínky pro tohle vytvořit. Všichni víme, jak jde život, ale spousta je nás potom naprosto vykolejených a nepřipravených, pokud nastane situace, o které víme, že může nastat, ale pokud se nás přímo netýkala, tak to šlo jaksi dost mimo nás. Píšu i z vlastní zkušenosti. Bohužel, i já jsem spoustu věcí podcenila.

    • 1. 11. 2018 11:56

      Kara

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Co se týká toho, jak píšete o tehdejších mladých matkách - ano, také jsem měla děti hned po 20 a maminka ještě pracovala, takto to bylo i u mých kamarádek. Ale v té době žily ještě i naše babičky, kterým bylo 65, maximálně 70 a ty své pravnoučky pohlídaly, když bylo třeba. Toto se dnes všechno posunulo.
      Ale z hlediska tělesné síly a schopnosti naplno pracovat jako řekněme v 50 letech přece nemůže být oddálení důchodu zdůvodňováno tím, že se lidé dožívají průměrně vyššího věku než dřív. Jo, dožívají, ale v jaké kondici? Dříve zemřeli třeba v 77 letech a bylo to bráno jako běžné, když někdo umřel v 80, tak se řeklo "staroušek, užil pěkného věku", kdežto dnes se do osmdesátky nepovažuje člověk za člověka na umření, spousta nemocí se léčí. Takže v průměru žijí déle, ale nemohoucích tím pádem přibývá, hlavně ty mentální schopnosti, ty jdou rapidně dolů. A myslíte, že že dnes je žena v 60 letech méně unavená a má méně zdravotních problémů než měla žena v 60 letech řekněme před 30 nebo 20 lety? Jenže zatímco tehdy už mohla být doma s důchodem, tak dnes má s plným nasazením pracovat až třeba do 63 let. Teda umíte si představit denní celoroční dojíždění 30 km tam a 30 km zpět na plný úvazek po šedesátce? Záleží teda na tom, co žena dělá, ale už to dojíždění unaví. Já myslím, že budou pracáky plné těchto žen. Anebo budou na nemocenské.

    • 1. 11. 2018 12:22

      III (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Ale vezměte si, že teď už cca 20 let víme, co nás čeká a můžeme se na to připravit. Zejména finančním zabezpečením. Jenže ono je fakt, že se nikomu moc nechce uskromnit, proto, aby mohl jít třeba do předčasného důchodu nebo dokonce do předdůchodu. Ale přesto si myslím, že opravdu nelze státem ufinancovat dobu 20-30 let v důchodu. Ono totiž tím prodloužením průměrného věku dožití, jsou lidé také déle v důchodu, takže kdybychom chodili do důchodu tak, jak to bylo dříve (i mně by se to velmi líbilo, to nepopírám), tak KDE vzít ty peníze na důchody ? Myslím, že tohle fakt nemá řešení, které by se líbilo všem . Každý vždy bude preferovat to, co se ho v daný okamžik týká - mladí , podporu na MD, RD atd. staří , odchod do důchodu tak, jak dřív, nemocní preferují více peněz do zdravotnictví na všechny nové a často velmi drahé metody léčení, Já teda jsem ještě starší než vy, také jsem unavená kolikrát tak, že víkend prospím, abych dohnala to, co v týdnu fakt nelze, ale přesto si myslím, že sociální péče v této době je mnohem vyšší než byla dříve. Je 16 sociálních dávek a právě, kdyby nebyly tak často zneužívány, tak by to mohlo vypadat ještě také jinak. Za totáče vše bylo lehčí v tom, že nikde v obchodech nebyl výběr ničeho a tak se utrácelo jen za nezbytné věci. Ruku na srdce - kolik postradatelných věcí máme všichni doma a kolik peněz jsme za ně mohli ušetřit třeba právě pro takovou situaci, která nastala nyní té paní ? Já když jsem byla doma do 3 let dítěte, tak jsem nebrala ani korunu, příspěvek byl až na druhé dítě, takže se stalo, že jsem měla jedny tenisky na celý rok, pozvání do divadla jsem musela odmítnout, protože jsem neměla ani šaty, ani boty. Ale chtěla jsem být doma do 3 let prcka, takže jsem se vším tím byla srozuměna. Ale každý to máme nastavené jinak a já si prostě nedovedu , že bych se nemohla srovnat se svým svědomím.

    • 1. 11. 2018 13:06

      Kara

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Teda nevím, jestli před 20 lety už bylo dané, že se ty důchody tak oddálí, je fakt, že ten čas letí. Nepsala jsem o tom, kde má stát ty peníze na všechno brát, jde spíš o to, kde na to měli brát občané, aby si našetřili tak, aby mohli být z ušetřených peněz doma, než jim dojde věk na státní důchod. A i když šetřili, tak inflace taky udělala svoje. Mimochodem si myslím, že by peníze na dřívější odchody do důchodů i na déle žijící důchodce a nejen na důchodce, ale i na ostatní věci byly, kdyby stát nevyhazoval hromady peněz jinam. Jednak jak se stále dozvídáme, co miliard se ztratí v neznámých i známých kapsách, než dotečou tam, kam mají, a jednak stát se má starat primárně o své občany! Nějaká zahraniční pomoc skutečně potřebným, dejme tomu, ale odtud až potud. Tak se nedivte, že si mnoho lidí řekne, "proč být tak poctivý a trochu třeba nezašvindlovat nemoc, když stát moje odvody doteď vyhazoval. Já si o peníze neřeknu a dostane je jiný". Takže asi tak. Také jsem zažila tu dobu co Vy, žili jsme tehdy tak nějak skromněji, neměly jsme ty věci, co mají maminky dneska, co jsme považovali za standard je dnes považováno za chudobu. Ale já konkrétně a jednoduše píšu o tělesném stavu žen versus pracovním vytížení. Už na začátku jsem psala, že to slýchám kolem sebe, čili to není jen můj názor a pocit. Buď bude manžel schopen ženu uživit nebo jim to k živobytí stačit nebude a pak přijdou na řadu úvahy o tom, jak to udělat, protože zkrátka žena už nemá sílu naplno pracovat (třeba můžou přilepšovat rodičům dobře vydělávající děti). A to nemluvím o mužích, těm se také důchod oddálil o pár let. Myslíte, že takový muž, třeba soustružník, má po 60 stejný výkon jako mladý. Ruce už nejsou tak pevné, pomalu už ani brýle nestačí na ostré vidění mrňavých drážek, zdravotní problémy také přicházejí, někteří v 63 letech už sotva lezou, jak je bolí záda...A to dneska už má ten třiašedesátník důchod, další ročníky ho budou mít později.

    • 1. 11. 2018 13:25

      III (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Určitě máte ve spoustě věcí pravdu, ale jde také o to, jak se o sebe lidi starají, znám jich spoustu, kteří mají dojem, že o jejich zdraví se má starat zase "stát" a pro sebe by v tomto směru neinvestovali nic. S kolegyní se např. neshodnem na tom, že já mám třeba 2 kabelky, jednu letní, jednu zimní, ale každý měsíc chodím na masáž, kterou si platím. Ona má kabelek ke každému kostýmku, ale na masáž jde jen, když ji má na "pojišťovnu" od lékaře. Takže zase záleží na přístupu každého jednotlivce. A jsem si vědoma, že mohou být výjimky, jako např. paní v původním dotazu, na základě kterého celá tato debata vznikla. Ale nic to nemění na tom, že spoléhání lidí na "stát" je pořád strašně velké, protože převzít za sebe odpovědnost, znamená opravdu si snížit životní úroveň a myslet na dobu, kdy nebudu moci. Opačným pólem je moje, bohužel, dnes už bývalá kolegyně, která i po odchodu do důchodu vždy pracovala byť na minimální úvazek a dokonce dopředu zařídila vše tak, aby dcera neměla vůbec žádné starosti - nejprve svůj pobyt v hospicu a pak i věnování těla na vědecké účely. To je druhý extrém a nedokážu si představit, že bych tohle někdy dokázala. Takže, jak to kdo udělá, je jen a jen na jeho svědomí, nedokázala bych to ale doporučovat. Vás si ale velmi vážím , protože jako p. Jasná , máte neskutečnou trpělivost odpovídat na dotazy tisíckrát zodpovězené .

    • 1. 11. 2018 14:00

      Kara

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Protože ráda radím, a to bohužel i tehdy, když o to nikdo nestojí :-) Budu se muset polepšit :-) Ale z té Vaší kolegyně jde mráz po zádech. Taky sama mladým ze srandy říkám, že kdybych měla dopadnout jak babička, ať mě vezmou pánvičkou po palici. Ale až ten věk a nemoc přijde, málokdo vezme s klidem, že půjde do domova nebo do hospicu (hospic, to už je ale poslední cesta). Každý chce být jen doma a navíc ten starý člověk už dost dobře nevnímá, jaké s ním mají jeho také již starší děti starosti. A chce být jen doma (někdy to ale fakt už pak nejde, kdyby nešlo nemocnou ženu, ale v tomto stadiu, jako je moje matka, o muže, ten by doma nebyl zvládnutelný). A ani ta matka se u nás necítí doma, chce k sobě domů, ale to už vůbec nejde.Kdybychom si ji nevzali z nemocnice domů, už by tu dávno nebyla. Je to přirozené, že stáří chce mít domácí péči, budem na tom stejně. Ale když si člověk hledí jen své práce (ať už chce nebo proto, že musí) a nepomůže s hlídáním vnoučat, tak jak blízký vztah k těm prarodičům pak ta vnoučata mají? Děti, když jsou dobře vychované, se o své staré nemohoucí rodiče postarají - ale ta ukřivděnost trochu zůstane ("na vnoučata naši kašlali, když jsme pomoc potřebovali, a teď potřebují oni naši pomoc"). Je to na dlouhé debaty a nejlepší je pak osobní zkušenost. Ale fakt je ten, že hodně žen se zaobírá tím, jak jsem psala na začátku - jak bez padnutí na hubu přežít do odsunutého důchodového věku.

    • 1. 11. 2018 19:15

      Kara1 (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      Přijde Vám vtipný ten příklad s kabelkami nebo že má jen dvě? To snad není nic podivného.

    • 1. 11. 2018 20:10

      Kara1 (neregistrovaný)

      Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
      , kterou si platím. Ona má kabelek ke každému
      >>>>kostýmku, ale na masáž jde jen, když ji má na
      >>>>"pojišťovnu" od lékaře. Takže zase záleží na přístupu
      >>>>každého
      >>>>jednotlivce. A jsem si vědoma, že mohou být výjimky,
      >>>>jako např. paní v původním dotazu, na základě kterého
      >>>>celá tato debata vznikla. Ale nic to nemění na tom,
      >>>>že
      >>>>spoléhání lidí na "stát" je pořád strašně velké,
      >>>>protože převzít za sebe odpovědnost, znamená opravdu
      >>>>si
      >>>>snížit životní úroveň a myslet na dobu, kdy nebudu
      >>>>moci.
      >>>>Opačným pólem je moje, bohužel, dnes už bývalá
      >>>>kolegyně, která i po odchodu do důchodu vždy
      >>>>pracovala
      >>>>byť na
      >>>>minimální úvazek a dokonce dopředu zařídila vše tak,
      >>>>aby dcera neměla vůbec žádné starosti - nejprve svůj
      >>>>pobyt v hospicu a pak i věnování těla na vědecké
      >>>>účely.
      >>>>To je druhý extrém a nedokážu si představit, že bych
      >>>>tohle někdy dokázala. Takže, jak to kdo udělá, je jen
      >>>>a
      >>>>jen na jeho svědomí, nedokázala bych to ale
      >>>>doporučovat. Vás si ale velmi vážím , protože jako p.
      >>>>Jasná ,
      >>>>máte neskutečnou trpělivost odpovídat na dotazy
      >>>>tisíckrát zodpovězené .
      >>>2 kabelky - fakt dobrý vtip. :)
      >>
      >>Přijde Vám vtipný ten příklad s kabelkami nebo že má
      >>jen dvě? To snad není nic podivného.
      >Že má jen 2 kabelky.

      Co je na tom vtipného? Že jich má málo? Kde žijete? Asi máte kolem sebe jen ženy s více kabelkami. Já mám 3 - letní světlou, zimní tmavou a plesovodivadlovou. Teda mám jich víc, ale to jen proto, že jsem je ještě nevyhodila. Nosit se ale už nedají, možná tak jedna z nich, vždycky kabelku unosím do úmrtě. Stejně tak peněženku.

    • 30. 10. 2018 21:03

      .. (neregistrovaný)

      Re: dlouhodobé ošetřovne dcery
      A co dlouhodobé ošetřovne dcery?
      Sice by to nepomohlo v začátcích, ale pokud by rekonvalescence dcery měla být delší, tak by tato možnost stála za zvážení.

    • 31. 10. 2018 9:18

      Kara

      Re: dlouhodobé ošetřovne dcery
      To jsem taky o něco výše navrhovala, nejprve mě napadlo dlouhodobé ošetřování na to vnouče, ale pak jsem se dívala, že to by nešlo, že jedině na tu dceru, až se vrátí z nemocnice.

    • 31. 10. 2018 11:06

      III (neregistrovaný)

      Re: dlouhodobé ošetřovne dcery
      Tam je ale zase podmínka, že musí být nejméně 7 dní hospitalizovaná a dle toho, co teď slyším, tak všechny vyperou nejpozději 6. den domů. Není to tak jednoduché, jak jsme prvně mysleli, když tohle bylo zavedeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).