Hlavní navigace

Příspěvek na pojištění-jaký tiskopis?

 • (neregistrovaný) 217.169.184.---

  23. 10. 2018 8:26

  Dobrý den, prosím o konzultaci. Náš zaměstnavatel nám poskytuje příspěvek na životní či penzijní pojištění (podle toho, o co má zaměstnanec zájem). Platbu provádíme měsíčně a tento příspěvek je vidět na výplatní pásce. Na jedné straně výplatní pásky v kolonce mimomzdová plnění - penzijní a životní pojištění a na druhé straně výplatní pásky v kolonce Pojistné. Jde to tedy + a - Nechová se to třeba jako srážka za stravenky. Toto pojištění se z čisté mzdy vůbec nesráží.
  Až doposud jsme na to měli jednoduchý formulář, kde zaměstnanec potvrdil, že byl seznámen se směrnicí, podle které náleží/nenáleží příspěvek, vyplnil své údaje a uvedl, jestli má o příspěvek zájem či nemá a pokud má, tak přiložil přílohu s údaji, podle kterých je příspěvek placen. Takto to fungovalo roky.
  Teď nám ovšem nastoupil nový pracovník a zavádí "ouřad". Vše je špatně a je potřeba to udělat dobře.
  Na tento příspěvek vymyslel papír Dohoda o srážkách ze mzdy podle paragrafu 146 ZP a paragrafu 2045 občanského zákoníku.
  Já se ale domnívám, že to je špatně. Toto není přece "klasická" srážka ze mzdy. Chápu, že tuto dohodu musíme mít třeba na stravenky - tam, ale srážíme z čisté mzdy, což v případě příspěvku není.
  Jak to prosím Vás děláte Vy?