Hlavní navigace

prodej auta v OM

  • (neregistrovaný) 178.255.168.---

    22. 10. 2018 11:49

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně prodeje auta, který je v majetku OSVČ - plátce DPH.V roce 2015 si z osobního majetku vložil do podnikání automobil (nenárokoval DPH). Teď si chce pořizovat nový a tento vůz dát protiúčtem. Řeším otázku DPH a možnost vyřadit majetek do osobního užívání. Z hlediska DPH nevím zda při převodu do osobního užití nebude odvádět DPH ze z ceny obvyklé. Když si nenárokoval DPH při vstupu, domnívám se, že nebude muset teď odvádět???? Převod do osobního využití je spíše přemýšlení o tom, že by cena vstoupila do daně z příjmů, ale pod § 10 a ne §7 (kvůli pojištění). No je to jen úvaha, ještě je tady otázka toho protiúčtu,.... nevím jak bude vypadat faktura od prodejce auta, jestli jako sleva... kdo ví ;-) Může někdo pomoci ohledně DPH?