Hlavní navigace

Ukončení pracovního poměru

• (neregistrovaný) 185.188.102.---

22. 10. 2018 11:11

Dobrý den,

chtěla bych se informovat ohledně zrušení pracovního poměru. Jedná se mi o zrušení PP, kdy zaměstnavatel nepřistoupí na dohodu, ale do nového zaměstnání mám nastoupit za 2týdny. Jelikož je to pro mne velká příležitost, chci vědět, jak postupovat, když překážky plynoucí z paragrafu 55 zde nejsou (mzda je vyplacena v terminu a pod.). Nechci samozřejmě zaměstnavatele nikterak potopit, ale vzhledem k podmínkám, které mám teď a které mohu mít, tak nemohu nabídku odmítnout. Poraďte mi prosím jak v tomto případě postupovat. Další otázkou plynoucí z tohoto aktu je, když mne v novém zaměstnání případně vyhodí ve zkušebce, budu mít na ÚP nějaký nárok na podporu, když třeba můj předešlý zaměstnavatel ukončí PP paragrafem 55 a ten další třeba ukončením ve zkušebce? Děkuji moc za rady.

• 22. 10. 2018 12:01

III (neregistrovaný) 46.227.168.---

Re: Ukončení pracovního poměru
      Práce není holubník, takže při postupu v souladu se zákoníkem práce máte jen 2 možnosti ukončení pracovního poměru, a to buď dohodou, kdy se se zaměstnavatelem dohodnete na určitém dni, kterým ukončíte pracovní poměr. Zaměstnavatel ovšem není povinen souhlasit.
      Druhá možnost - dát výpověď, zde nepotřebujete souhlas zaměstnavatele, ale ze zákona nabíhá 2 měsíce výpovědní doba, kterou musíte odpracovat.
      Neexistuje žádný jiný zákonný způsob ukončení pracovního poměru.

Pokud přestanete jen tak chodit do práce, zaměstnavatel vám zřejmě bude psát áčka , potom zruší pracovní poměr okamžitě. Potvrzení o zaměstnání a všechny ostatní dokumenty vydá až dnem okamžitého zrušení PP.
      Při případné evidenci na ÚP , samozřejmě, nebudete mít nárok na podporu.
      Zaměstnavatel také po vás může požadovat náhradu vynaložených nákladů, které mu vaším nechozením do práce vznikly.

Zákony by se měly oboustranně dodržovat, také by se vám nelíbilo, kdyby vás zaměstnavatel ze dne na den vyhodil, protože se mu hlásí jiná pracovnice, která je hezčí než vy.

• 22. 10. 2018 13:14

katka2 (neregistrovaný) 217.125.185.---

Re: Ukončení pracovního poměru
      Taky je možné, že až se č.2 dozví, jak elegantně jste od č.1 odešla, nebude vás chtít. A je možné, že č.1 se postará o to, aby se to č.2 dozvěděl.