Hlavní navigace

nárok na dovolenou - navazující PP

  • (neregistrovaný) 193.86.94.---

    18. 10. 2018 12:53

    Dobrý den, prosím o radu.
    Jeden PP skončí 19.října (pátek) a druhý u jiného zaměstnavatele začne 22.října (pondělí). Mezitím je víkend, kdy člověk není zaměstnán nikde. Vznikne i tak u 2.zaměstnavatele nárok na dovolenou za říjen? A jak je to se zdravotním a sociálním? Moc děkuji!

    • 18. 10. 2018 13:05

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: nárok na dovolenou - nenavazující PP
      Zákoník práce § 212 odst. 3)

      Zdravotní pojištění - do kategorie OBZP se nemůže zaměstnanec u své ZP zaregistrovat, protože podmínky této kategorie nebyly splněny (skutečnosti netrvaly celý kalendářní měsíc).
      Zákon č. 48/1997 Sb. § 5 písm. c)

      Sociální pojištění - není povinnost platit