Hlavní navigace

Uvolnění k výkonu funkce starosty

  • (neregistrovaný)

    18. 10. 2018 8:51

    Dobrý den, prosím zda nemáte někdo zkušenost s touto situací. Náš zaměstnanec byl od 7.11.2014 uvolněn pro funkci starosty - doložil tehdy výpis z ustavujícího zasedání a byl , dle § 200 - překážky v práci z důvodu obecného zájmu .... uvolněn.
    Samozřejmě celé 4 roky mu musíme místo držet. Teď ale proběhly nové volby, údajně byl nebo bude znovu zvolen, my ale oficiálně nemáme žádnou zprávu.
    Nemáte někdo zkušenost, jak by to mělo probíhat ? Jakým způsobem má povinnost nám doložit, že buď od tehdy a tehdy nastoupí znovu do práce nebo bude pokračovat dál ve výkonu funkce a my budeme místo muset stále držet. Prosím, pokud někdo víte, dejte mi i odkaz na příslušný §, protože pořád hledám , ale nic konkrétního, jaké on má povinnosti vůči nám, nemohu najít. děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2018 11:18

      .. (neregistrovaný)

      Re: uvolnění k výkonu funkce starosty
      Nemusíte mu "místo" držet. Pokud původní práce odpadla, tak ho můžete zařadit podle pracovní smlouvy.
      .....

      Zákon č. 128/2000 Sb. § 107 a § 102a
      ......

    • 18. 10. 2018 11:40

      III (neregistrovaný)

      Re: uvolnění k výkonu funkce starosty
      No ano, ale on je revizní technik, takže to by šlo těžko nějak jinak. Ale tohle mne netrápí, mne trápí to, že já vlastně nevím, zda pokračuje , nebo nastoupí , jaké má on povinnosti nás informovat. Jak to prostě probíhá v praxi.

    • 18. 10. 2018 11:55

      .. (neregistrovaný)

      Re: uvolnění k výkonu funkce starosty
      Plní-li úkoly i po uplynutí volebního období, tak až do dne konání ustavujícího zasedání nově zvoleného zastupitelstva Vám nemá vlastně co oznamovat. Stále vykonává pravomoci starosty.
      Dopředu nemůže vědět, zda bude dále zvolen jako "uvolněný" zastupitel. §§ jsem Vám uvedla výše.

    • 18. 10. 2018 12:11

      III (neregistrovaný)

      Re: uvolnění k výkonu funkce starosty
      Díky moc, právě se tím prokousávám , nikdy jsme nic takového neměli, je to jediný případ, takže jsem úplně mimo obraz. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).