Hlavní navigace

Skartace dokladů-zapsaný spolek ??

  • (neregistrovaný) 31.30.83.---

    5. 10. 2018 11:33

    Dobrý den, jsme zapsaný spolek (neziskovka), nejsme plátci DPH, vedeme podvojné účetnictví. Prosím, doklady musíme schovávat jak dlouho ????? Četla jsem zákony, ale popravně nejsem z toho moc moudrá. Stací 3 roky nebo 5 let ?????? Nebo kolik ???? Moc prosím o radu. Děkuji předem všem.

    • 8. 10. 2018 9:54

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Archivace podle AML zákona
      Na archivaci dokladů je tu řada vláken.

      Jen přidávám, že podle § 29b zákona 253/2008 Sb. se nově musí uchovávat údaje o skutečném majiteli 10 let od zániku vztahu mezi právnickou osobou a skutečným majitelem, což se týká i spolků.

      Hezký den!