Hlavní navigace

zápočtový list a RČ

  • (neregistrovaný) 88.101.156.---

    1. 10. 2018 12:14

    prosím o radu, musí se na potvrzení o zaměstnání uvádět RČ, nebo jen datum narození......a zdravotní pojišťovna? Přešli jsme na nový program a tam se pojišťovna vůbec nenabízí a u rodného čísla si můžeme vybrat?.

    • 1. 10. 2018 12:49

      III (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: zápočtový list a RČ
      Vy nepostupujete podle programu, ale podle § 313 zákoníku práce, kde je taxativně uvedeno, co musí potvrzení o zaměstnání obsahovat.

    • 1. 10. 2018 13:04

      J. (neregistrovaný) 88.101.156.---

      Re: zápočtový list a RČ
      § 313
      (1) Při skončení pracovního poměru, dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání a uvést v něm
      a) údaje o zaměstnání, zda se jednalo o pracovní poměr, dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti a o době jejich trvání,
      b) druh konaných prací,
      c) dosaženou kvalifikaci,
      d) odpracovanou dobu a další skutečnosti rozhodné pro dosažení nejvýše přípustné expoziční doby,
      e) zda ze zaměstnancovy mzdy jsou prováděny srážky, v čí prospěch, jak vysoká je pohledávka, pro kterou mají být srážky dále prováděny, jaká je výše dosud provedených srážek a jaké je pořadí pohledávky,
      f) údaje o započitatelné době zaměstnání v I. a II. pracovní kategorii za dobu před 1. lednem 1993 pro účely důchodového pojištění.

    • 1. 10. 2018 13:16

      Michaela S. (neregistrovaný) 92.61.80.---

      Re: zápočtový list a RČ
      Jak vidíte, rodné číslo zde uvedeno není. Zákon 133/2000 Sb. upřesňuje, kdy RČ použijete:

      § 13c
      (1) Rodná čísla lze využívat jen

      a) jde-li o činnost ministerstev, jiných správních úřadů, orgánů pověřených výkonem státní správy, soudů, vyplývající z jejich zákonem stanovené působnosti, nebo notářů pro potřebu vedení Centrální evidence závětí,

      b) stanoví-li tak zvláštní zákon, nebo

      c) se souhlasem nositele rodného čísla nebo jeho zákonného zástupce.

    • 1. 10. 2018 13:25

      J. (neregistrovaný) 88.101.156.---

      Re: děkuji
      >>>>prosím o radu, musí se na potvrzení o zaměstnání
      >>>>uvádět RČ, nebo jen datum narození......a zdravotní
      >>>>pojišťovna? Přešli jsme na nový program a tam se
      >>>>pojišťovna
      >>>>vůbec nenabízí a u rodného čísla si můžeme vybrat?.
      >>>
      >>>Vy nepostupujete podle programu, ale podle § 313
      >>>zákoníku práce, kde je taxativně uvedeno, co musí
      >>>potvrzení
      >>>o zaměstnání obsahovat.
      >>
      >>§ 313
      >>(1) Při skončení pracovního poměru, dohody o
      >>provedení
      >>práce nebo dohody o pracovní činnosti je
      >>zaměstnavatel
      >>povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání a
      >>uvést v něm
      >>a) údaje o zaměstnání, zda se jednalo o pracovní
      >>poměr, dohodu o provedení práce nebo dohodu o
      >>pracovní
      >>činnosti a o době jejich trvání,
      >>b) druh konaných prací,
      >>c) dosaženou kvalifikaci,
      >>d) odpracovanou dobu a další skutečnosti rozhodné pro
      >>dosažení nejvýše přípustné expoziční doby,
      >>e) zda ze zaměstnancovy mzdy jsou prováděny srážky, v
      >>čí prospěch, jak vysoká je pohledávka, pro kterou
      >>mají
      >>být srážky dále prováděny, jaká je výše dosud
      >>provedených srážek a jaké je pořadí pohledávky,
      >>f) údaje o započitatelné době zaměstnání v I. a II.
      >>pracovní kategorii za dobu před 1. lednem 1993 pro
      >>účely
      >>důchodového pojištění.
      >
      >Jak vidíte, rodné číslo zde uvedeno není. Zákon
      >133/2000 Sb. upřesňuje, kdy RČ použijete:
      >
      >§ 13c
      >(1) Rodná čísla lze využívat jen
      >
      >a) jde-li o činnost ministerstev, jiných správních
      >úřadů, orgánů pověřených výkonem státní správy, soudů,
      >vyplývající z jejich zákonem stanovené působnosti, nebo
      >notářů pro potřebu vedení Centrální evidence závětí,
      >
      >b) stanoví-li tak zvláštní zákon, nebo
      >
      >c) se souhlasem nositele rodného čísla nebo jeho
      >zákonného zástupce.