Hlavní navigace

Přijetí služby z EU

  • (neregistrovaný) 93.93.33.---

    1. 10. 2018 8:46

    Mám přijatou fakturu z Polska za služby-opravy, jeho NIP není registr. My jsme plátci DPH. Jak bude prosím v přiznání? Dle jakého §? Děkuji

    • 1. 10. 2018 9:24

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Přijetí služby z EU
      pokud je opravdu v PL neplátce:
      dle §108/1/c ZDPH jste povinni odvést DPH na výstupu
      pokud se dodavatel nezaregistruje v k DPH v PL (což by měl udělat), uvedete ZD v ř. 12 přiznání
      při použití plnění pro ek. činnost máte zároveň nárok na odpočet DPH v ř. 43 přiznání
      zároveň uvedete do KH A.2 (bez DIČ bude EPO hlásit propustnou chybu, dle vyjádření GFŘ nevadí)