Hlavní navigace

Otcovská dovolená ve zkušební době

  • (neregistrovaný) 94.199.195.---

    28. 9. 2018 17:25

    Dobrý den,
    Může manžel nastoupit na otcovskou dovolenou i přesto že je v zaměstnání ve zkušební době? A před nástupem do zaměstnání pracoval jako živnostník, který se nepodílel na nemocenském pojištění.
    Děkuji předem za odpověď.

    • 29. 9. 2018 21:31

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Rodičovská dovolená ve zkušební době
      Otec dítěte může požádat zaměstnavatele o čerpání rodičovské dovolené. Zákoník práce § 196

      Pokud splní další podmínky (viz. odkaz níže), může požádat Českou správu sociálního zabezpečení o dávku z nemocenského pojištění / dávku otcovské poporodní péče.

      To, že je ve "zkušební době", by nemělo pobírání dávky otcovské poporodní péče vadit.
      Důležité je, že v den, od kterého chce čerpat dávku otcovské poporodní péče, je účasten na nemocenském pojištění.

      https://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davky/otcovska.htm