Hlavní navigace

Sleva na studenta při zanechání studia

  • (neregistrovaný) 188.116.88.---

    27. 9. 2018 13:51

    Dobrý den,
    od 18.9. k nám nastoupil zaměstnanec na pracovní smlouvu. Donesl mi potvrzení o ukončení studia na SŠ, v něm je uvedeno: žák přestává být žákem školy dne 18.9. Vzdělávání bylo ukončeno na základě písemné žádosti žáka doručené řediteli školy dne 17.9.

    Mohu mu ve mzdě za září uplatnit měsíční slevu na studenta, že ano? V prohlášení poplatníka mi zaškrtne slevu na studenta (pro uplatnění v měsíci září) a potom do změnové části uvede "beze slevy na studenta od října". Mám pravdu? Děkuji a přeji hezký den.

    • 27. 9. 2018 14:01

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Sleva na studenta při zanechání stud
      Máte potvrzení ze školy (např. z loňského roku), že byl studentem dne 1.9.2018?

      Potvrzení o ukončení studia bych řekla že není potvrzení školy,
      že se soustavně připravuje na budoucí povolání, které vyžaduje
      ZDP § 38l / 2 / e

    • 1. 10. 2018 13:48

      Zan (neregistrovaný) 188.116.88.---

      Re: Sleva na studenta při zanechání stud
      Teď nerozumím k čemu pomůže potvrzení o studiu z loňského školního roku? Zaměstnanec v červnu 2018 úspěšně ukončil studium jednoho výučního oboru složením závěrečné zkoušky (mám výuční list). Teď v září zanechal studia druhého výučního oboru. Mimo to byl u nás na školní praxi v předchozím školním roce (k jednomu oboru) i v letošním (k druhému oboru) pár dní v září než zanechal studia. Máme smlouvu se školou o zajištění praxe na přechozí školní rok 2017/2018 i letošní 2018/2019 ze dne 13.6.2018, kde je uveden jako jeden z žáků, co k nám má/měl chodit na praxi. Po ukončení studia škola zaslala dodatek ke smlouvě u ukončení jeho praxe u nás.

    • 1. 10. 2018 14:48

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Sleva na studenta při zanechání stud
      >>>Dobrý den,
      >>>od 18.9. k nám nastoupil zaměstnanec na pracovní
      >>>smlouvu. Donesl mi potvrzení o ukončení studia na SŠ,
      >>>v něm
      >>>je uvedeno: žák přestává být žákem školy dne 18.9.
      >>>Vzdělávání bylo ukončeno na základě písemné žádosti
      >>>žáka
      >>>doručené řediteli školy dne 17.9.
      >>>
      >>>Mohu mu ve mzdě za září uplatnit měsíční slevu na
      >>>studenta, že ano? V prohlášení poplatníka mi zaškrtne
      >>>slevu na studenta (pro uplatnění v měsíci září) a
      >>>potom do
      >>>změnové části uvede "beze slevy na studenta od
      >>>října".
      >>>Mám pravdu? Děkuji a přeji hezký den.
      >>>
      >>
      >>Máte potvrzení ze školy (např. z loňského roku), že
      >>byl studentem dne 1.9.2018? - To by bylo v případě VŠ, vlastně v případě SŠ by nepomohlo
      >>
      >>Potvrzení o ukončení studia bych řekla že není
      >>potvrzení školy,
      >>že se soustavně připravuje na budoucí povolání, které
      >>vyžaduje
      >>ZDP § 38l / 2 / e

      >Teď nerozumím k čemu pomůže potvrzení o studiu z
      >loňského školního roku? Zaměstnanec v červnu 2018 úspěšně
      >ukončil studium jednoho výučního oboru složením
      >závěrečné zkoušky (mám výuční list). Teď v září zanechal
      >studia druhého výučního oboru. Mimo to byl u nás na školní
      >praxi v předchozím školním roce (k jednomu oboru) i v
      >letošním (k druhému oboru) pár dní v září než zanechal
      >studia. Máme smlouvu se školou o zajištění praxe na
      >přechozí školní rok 2017/2018 i letošní 2018/2019 ze dne
      >13.6.2018, kde je uveden jako jeden z žáků, co k nám
      >má/měl chodit na praxi. Po ukončení studia škola
      >zaslala dodatek ke smlouvě u ukončení jeho praxe u nás.

      Byla splněna podmínka uvedená v ZDP § 35ba odst. 3)?