Hlavní navigace

nepeněžní plnění zaměstnance

  • (neregistrovaný) 31.192.65.---

    26. 9. 2018 14:05

    Dobrý den,
    úplně jsem se zamotala a tak prosím o pomoc.
    Náš dodavatel zboží vyhlásil v rámci zvýšení prodeje svých produktů pro naše zaměstnance prodejní soutěž. Odměněni byly 3 nejlepší zaměstnanci, přičemž pouze první z nich dostal odměnu finanční (zdaněno ve mzdě - včetně odvodu SP, ZP), další 2 získají reklamní předměty tohoto našeho dodavatele (deštníky, propisky, trička). Musíme těmto dvěma zaměstnancům toto nepeněžní plnění zdanit taky ve mzdě? V § 6 odst. 9 jsem osvobození nenašla. A může se zaměstnanec výhry vzdát? Jedná se o 5 000,- v reklamních předmětech. Děkuji.