Hlavní navigace

Příspěvek zaměstnancům na Penzijní poj.

  • (neregistrovaný) 85.70.14.---

    26. 9. 2018 11:42

    Dobrý den,
    prosím o radu.
    Rádi bychom přispívali zaměstnancům na jejich penzijní připojištění, do jaké částky je to daňově účinné?


    Děkuji

    Vilda

    • 26. 9. 2018 12:04

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Příspěvek zaměstnancům na Penzijní p
      ......

      Při splnění podmínky uvedené v Zákonu o daních z příjmů § 24 odst. 2) písmeno j) bod 5. není výše příspěvku na penzijní pojištění, co se daňové uznatelnosti nákladu u zaměstnavatele, nijak omezena.
      ......

      U zaměstnance je od daně z příjmu FO osvobozen příspěvek (výše platby příspěvku) uvedený v ZDP § 6 odst. 9) písmeno p) bod 2.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      ......