Hlavní navigace

Spolupráce FÚ a OSSZ

  • (neregistrovaný)

    24. 9. 2018 20:59

    Dobrý večer,
    možná jsem něco "zaspal" v této veselé době, ale dnes jsem dostal na stůl "vyrozumění o převedení přeplatku" - jedná se o nadměrný odpočet DPH jednoho mého klienta za červenec 2018. Tento přeplatek se převádí na dedoplatek evidovaný u OSSZ. Omlouvám se, tuto práci dělám opravdu dlouho a zítra zavolám paní správcové o bližší informace, ale za svojí praxi jsem podobný převod mezi FÚ a OSSZ ještě neviděl. Jedná se o standartní postup ? Děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2018 21:48

      Libuše Vlasta (neregistrovaný)

      Re: ČSSZ v postavení správce daně
      Nejste sám, kdo u svých klientů toto řeší
      Něco jsem Vám k danému problému našla na netu
      .........................

      Generální finanční ředitelství
      Lazarská 15/7, 117 22 Praha 1
      Odbor vymáhání

      INTERNÍ SDĚLENÍ Č. j.: 135374/17/7700-30133-703692

      Všem finančním úřadům
      Odvolacímu finančnímu ředitelství
      Zasláno pouze elektronicky

      Postavení správce daně ve vazbě na použití přeplatku při správě daní

      poslední odstavec sdělení

      Je-li orgán sociálního zabezpečení jakožto orgán veřejné moci na základě zvláštního zákona zmocněn k vedení exekuce (exekuční správní orgán), pak se při exekuci, vybírání a evidenci peněžitých plnění dostává do postavení správce daně. Uplatní se proto i postup podle § 154 odst. 4 daňového řádu, případně dle § 155 odst. 1 téhož zákona, vztahující se k použití přeplatku u orgánu Finanční správy ČR na úhradu nedoplatku u jiného správce daně a naopak.


      elektronicky podepsáno ředitelem odboru 12.12.2017

      http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-jine/135374_17_Spravce-dane-a-preplatek.pdf

      .........................

    • 24. 9. 2018 22:27

      milan68 (neregistrovaný)

      Re: ČSSZ v postavení správce daně
      Díky za informaci, je to pro mě, přiznám se nové. A je to dost děsné. Klienti by si měli hlídat DS, ale víte jak to asi je.. Jednalo se o částku necelých 10000,-Kč. ZP a SP exekučně obestavují účet už od částek nad tři tisíce. Jiní klienti dluží opravdu dost peněz a nic se relativně neděje. Každopádně ještě jednou děkuji a přeji dobrou noc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).