Hlavní navigace

Přivýdělek u mateřské

  • 10 178.20.137.---

    24. 9. 2018 13:50

    Dobrý den,

    může si mamička, která pobírá peněžitou pomoc v mateřství pracovat na dohodu o provedení práce u stejného zaměstnavatele, kde pracovala před nástupem na mateřskou dovolenou?

    Předem za odpoveď moc děkuji.

    • 24. 9. 2018 14:02

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Přivýdělek u mateřské_stejný zaměstn
      Bude vykonávat stejnou práci? Resp. stejně druhově vymezenou?
      Počítala bych s tím, že při kontrole zaměstnavatele na České správě sociálního zabezpečení tato dohoda neunikne pozornosti.

      Zákoník práce § 34b
      (2) Zaměstnanec v dalším základním pracovněprávním vztahu u téhož zaměstnavatele nesmí vykonávat práce, které jsou stejně druhově vymezeny. U zaměstnavatele, jímž je stát, platí věta první jen tehdy, jedná-li se o výkon práce v téže organizační složce státu.