Hlavní navigace

Přesun DPH

  • (neregistrovaný) 213.235.142.---

    13. 9. 2018 21:54

    Jsem OSVČ, čtvrtletní plátce DPH. Zákazník (koncový živatel, neplátce DPH) si u mě objedná službu v 9. měsíci, zaplatí 100% zálohu v tomto měsíci a já nakoupím materiál, který není skladem až v 10. měsíci. Měl bych tedy správně odvést DPH (15%) ve 3. čtvrtletí ze zálohy a ve 4. čtvrtletí nárokovat nadměrný odpočet z materiálu DPH (21%). Lze se tomuto nějak vyhnout, např. zálohu z hlediska DPH přesunout do 4. čtvrtletí? Děkuji

    • 13. 9. 2018 22:25

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Přesun odvodu DPH z 3.Q do 4.Q
      Bude celé plnění na výstupu v sazbě 15%? Nebude část v sazbě 21%?

      Nebo obráceně - co zaplatit dodavateli zálohu na materiál již v 3.Q? A přesunout do 3.Q odpočet DPH.

    • 15. 9. 2018 12:06

      Tomáš Pokorný (neregistrovaný) 213.235.142.---

      Re: Přesun odvodu DPH z 3.Q do 4.Q
      >>Jsem OSVČ, čtvrtletní plátce DPH. Zákazník (koncový
      >>živatel, neplátce DPH) si u mě objedná službu v 9.
      >>měsíci, zaplatí 100% zálohu v tomto měsíci a já
      >>nakoupím
      >>materiál, který není skladem až v 10. měsíci. Měl
      >>bych
      >>tedy správně odvést DPH (15%) ve 3. čtvrtletí ze
      >>zálohy
      >>a ve 4. čtvrtletí nárokovat nadměrný odpočet z
      >>materiálu DPH (21%). Lze se tomuto nějak vyhnout,
      >>např.
      >>zálohu z hlediska DPH přesunout do 4. čtvrtletí?
      >>Děkuji
      >
      >Bude celé plnění na výstupu v sazbě 15%? Nebude část
      >v sazbě 21%?
      >
      >Nebo obráceně - co zaplatit dodavateli zálohu na
      >materiál již v 3.Q? A přesunout do 3.Q odpočet DPH.
      >
      >
      >

    • 15. 9. 2018 12:10

      Tomáš Pokorný (neregistrovaný) 213.235.142.---

      Re: Přesun odvodu DPH z 3.Q do 4.Q
      >>>Jsem OSVČ, čtvrtletní plátce DPH. Zákazník (koncový
      >>>živatel, neplátce DPH) si u mě objedná službu v 9.
      >>>měsíci, zaplatí 100% zálohu v tomto měsíci a já
      >>>nakoupím
      >>>materiál, který není skladem až v 10. měsíci. Měl
      >>>bych
      >>>tedy správně odvést DPH (15%) ve 3. čtvrtletí ze
      >>>zálohy
      >>>a ve 4. čtvrtletí nárokovat nadměrný odpočet z
      >>>materiálu DPH (21%). Lze se tomuto nějak vyhnout,
      >>>např.
      >>>zálohu z hlediska DPH přesunout do 4. čtvrtletí?
      >>>Děkuji
      >>
      >>Bude celé plnění na výstupu v sazbě 15%? Nebude část
      >>v sazbě 21%?
      >>
      >>Nebo obráceně - co zaplatit dodavateli zálohu na
      >>materiál již v 3.Q? A přesunout do 3.Q odpočet DPH.
      >>
      Celé plnění bude v sazbě 15%. S tou zálohou dodavateli bude zřejmě problém, nevyžaduje ji, fakturuje mi se splatností, dodavatel je ale právnická osoba, tam se DPH zaúčtovává zřejmě trochu jinak. Díky
      >>
      >>

    • 15. 9. 2018 12:34

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Přesun odvodu DPH z 3.Q do 4.Q
      >>>>Jsem OSVČ, čtvrtletní plátce DPH. Zákazník (koncový
      >>>>živatel, neplátce DPH) si u mě objedná službu v 9.
      >>>>měsíci, zaplatí 100% zálohu v tomto měsíci a já
      >>>>nakoupím
      >>>>materiál, který není skladem až v 10. měsíci. Měl
      >>>>bych
      >>>>tedy správně odvést DPH (15%) ve 3. čtvrtletí ze
      >>>>zálohy
      >>>>a ve 4. čtvrtletí nárokovat nadměrný odpočet z
      >>>>materiálu DPH (21%). Lze se tomuto nějak vyhnout,
      >>>>např.
      >>>>zálohu z hlediska DPH přesunout do 4. čtvrtletí?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>Bude celé plnění na výstupu v sazbě 15%? Nebude část
      >>>v sazbě 21%?
      >>>
      >>>Nebo obráceně - co zaplatit dodavateli zálohu na
      >>>materiál již v 3.Q? A přesunout do 3.Q odpočet DPH.
      >>>
      >Celé plnění bude v sazbě 15%.

      Přemýšlela jsem nad tím, zda by šlo použít § 20a odst. 2) ZDPH
      Ale zde asi ne.

      S tou zálohou dodavateli
      >bude zřejmě problém, nevyžaduje ji, fakturuje mi se
      >splatností, dodavatel je ale právnická osoba, tam se DPH
      >zaúčtovává zřejmě trochu jinak. Díky

      Je jedno, zda je plátce DPH fyzická nebo právnická osoba. U obou se povinnost odvodu DPH z přijaté zálohy eviduje v evidenci DPH stejně.
      Dodavatel by Vám v případě přijeté zálohy vystavil daňový doklad k přijaté záloze, na základě kterého byste si mohl uplatnit odpočet DPH a snížit tak odvod DPH.