Hlavní navigace

dodatečné daňové přiznání ?

  • (neregistrovaný) 37.221.242.---

    9. 9. 2018 12:31

    V roce 2012 , OSVČ, chybně uplatněné životní pojištění. Jde jen o tento rok, špatné potvrzení - v tomto roce 2012 nemělo být uplatněno(nejde o případ 10.let...) Musí se dodanit rok 2012, když už uplynuly tři roky 2017,2016,2015 ? Pokud z vlatní vůle dodaním, chci napravit, nepodléhá úroku z prodlení? viz . z důvodu tři roky
    děkuji.

    • 9. 9. 2018 16:28

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: dodatečné daňové přiznání 2012
      Prováděl správce daně u tohoto zdaňovacího období nějaké kontrolní postupy? Nastaly u zdaňovacího období nějaké skutečnosti, které by lhůtu pro stanovení daně prodloužily? Viz. Daňový řád § 148

      Pokud ne a pro zdaňovací období roku 2012 uplynula již lhůta pro stanovení daně (je již prekludováno), tak bude dle mého názoru při podání dodatečného daňového přiznání řízení zastaveno podle § 106 odst. 1 písm. e) Daňového řádu.