Hlavní navigace

přefakturace nákladů - stavba

  • (neregistrovaný) 89.177.141.---

    4. 9. 2018 19:47

    Dobrý večer, prosím o radu:

    S.r.o. má v majetku budovu. Posledních x měsíců dělá této budově přístavbu, zatím vše evidováno na 042 (90% účtu 042 jsou stavební práce fakturované v přenesené daňové povinnosti). Na budovu již existuje kupní smlouva na jiné s.r.o. a nyní se mají "přefakturovat" dosud vynaložené náklady na nedokončenou stavbu s tím, že nový majitel si stavbu dokončí, zkolauduje atd.
    Jak ale nyní udělat přefakturaci - pouze klasicky přefakturovat, tzn. stavební práce jako PDP, projekt včetně DPH, poplatky bez DPH? Nebo jsem někde četla názor, že i nedokončená stavba je stavba a tudíž fakturovat s DPH jako prodej nemovitosti, resp. tedy také jako přenesená povinnost dle §92d?

    Děkuji za rady.

  • Žádné názory