Hlavní navigace

Sleva ne dite

  • (neregistrovaný) 217.197.156.---

    28. 8. 2018 14:46

    Dobry den, chtela jsem se zeptat, pokud se dite narodilo 29.7., ma zamestnanec narok uplatnit slevu jiz za cervenec?

    • 28. 8. 2018 15:07

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Sleva na dite_narození dítěte
      .Z.á.k.l.a.d.y.

      Zákon o daních z příjmů

      § 35c

      (10) Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši 1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly splněny podmínky pro jeho uplatnění. Daňové zvýhodnění lze uplatnit již v kalendářním měsíci, ve kterém se dítě narodilo, nebo ve kterém začíná soustavná příprava dítěte na budoucí povolání, anebo ve kterém bylo dítě osvojeno nebo převzato do péče nahrazující péči rodičů na základě rozhodnutí příslušného orgánu.

      § 38k
      Uplatnění nezdanitelných částek ze základu daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění

      (2) Narodí-li se však poplatníkovi dítě, plátce daně k této skutečnosti přihlédne již v kalendářním měsíci, v němž se narodilo, prokáže-li poplatník jeho narození plátci daně do 30 dnů po narození dítěte.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

      PS. doufám, že se ptáte jako laik, ne jako mzdový/á účetní
      .....................