Hlavní navigace

Prijem z prodeje bytu

  • (neregistrovaný) 37.48.17.---

    25. 8. 2018 16:55

    Dobrý den, 10 let bydlím v bytě, který jsem doteď nevlastnila. Teď ho na mne převedou darem. Já ho potřebuji hned prodat. Splňuji tedy podmínku osvobození dle písmene a zákona o daních z příjmů, protože tam mám bydliště víc jak 2 roky bezprostredne před prodejem i když být vlastním třeba jen 2 měsíce? Děkuji. Martina

    • 27. 8. 2018 17:04

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Příjem z prodeje bytu_2 měsíce vlast
      Pokud jste jako prodávající měla v bytě bydliště nejméně po dobu 2 let bezprostředně před prodejem, pak by měl příjem z prodejte tohoto bytu spadat dle mého názoru mezi příjmy osvobozené od daně z příjmu fyzických osob. V každém případě konzultace u daňového poradce by to jistila. Osvobozené příjmy se do Přiznání k dani z příjmu neuvádí, přesto bych doporučila, abyste si pro budoucí kontrolu pracovníků FÚ připravila všechny podklady a doklady pro prokázání, že jste podmínky osvobození splnila.
      Ještě se podívejte zda, se Vás nebudou týkat povinnosti uvedené
      v § 38v Zákona o daních z příjmů.