Hlavní navigace

Úmrtí OSVČ-DPFO

  • (neregistrovaný)

    23. 8. 2018 16:19

    Dobrý den,prosím o radu,kterou jsem na netu nenašla.
    Podnikatel(DE) umřel 20.4.18. Byl plátce DPH .Podala jsem KH a DPH( 1.4.do 30.6.- tady mi správkyně daně řekla,že to chce za celé období a ne do 19.4)) ,dále SD a DPFO( od 1.1. do 19.4).Teď skončilo dědické řízení (8.8.)a mám připravené KH a DPH,protože loni koupil IM(auto) budu dodaňovat.Byl čtvrtletním plátcem.Když si na EPU vyplňuji tiskopisy( od 1.7.18 do 8.8.18)...hlásí mi kritické chyby- data.Co mám dělat? Počkat do 30.9.? Nejsem si jistá termínem-podává se do 30 dnů po ukončení dědického řízení nebo je delší? DPFO bude nulové(nemá pohledávky ani závazky) data od 20.4. do 8.8.18....nebo jsem něco přrhlédla? A poslední prosba.Musím zrušit registrace u SD,DPH a poplatníka nebo při úmrtí FÚ ruší automaticky.Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 8. 2018 11:51

      František (neregistrovaný)

      Re: Úmrtí OSVČ-DPFO
      Všechna přiznání se dělají za období ode dne úmrtí do 7.8., máte je podat do 7.9.
      Pro přiznání DPH jsem to zkusil zadat do EPO pro období od 1.7. do 7.8. a datum vyhotovení 24.8. a hlásí to jen propustné chyby 8 a 94 - Datum podání daňového tvrzení je před uplynutím zdaňovacího období.
      KH jsem nezkoušel, netuším co byste tam chtěla psát.
      Do přiznání k DPFO byste mohla uplatnit jako výdaj tu korekci/úpravu DPH (nevím zda to patří na řádek 45 nebo 60), ale pokud nebyl žádný příjem nebo úprava základu daně do plusu nenapadá mě k čemu by to bylo.
      O registrace se nestarejte.

    • 24. 8. 2018 15:41

      stepanika (neregistrovaný)

      Re: Úmrtí OSVČ-DPFO
      Pane Františku,děkuji. Do KH mi dodanění skočí do A5,takže raději podám(zůstatková cena jako základ a DPH ).S pozůstalými je špatná domluva.Kdybych se sama nezeptala,jestli už skončilo dědické řízení,nezavolají.Informovala jsem je o všech termínech:=(

    • 24. 8. 2018 19:05

      František (neregistrovaný)

      Re: Úmrtí OSVČ-DPFO
      Zůstatková ne, postupuje se podle §78d odst. 2.
      Korekce/úprava do A5 nepatří - nejedná se o uskutečněné plnění.

    • 25. 8. 2018 6:45

      stepanika (neregistrovaný)

      Re: Úmrtí OSVČ-DPFO
      No jasne! Asi jsem uz doce!a z horka zblbla.Moc dekuji.:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).