Hlavní navigace

Návrh na insolvenci

• 10 2001:9a8:0:----:----:----:----:----

17. 8. 2018 13:24

Rád bych se zeptal, jak probíhá postup při žádosti o insolvenci. Něco jsem si o tom už hledal na netu, ale moc tomu nerozumím. Na http://ideaclub.cz/media/jak-podat-navrh-na-insolvenci píšou, že o insolvenci může v ČR požádat pouze nepodnikající fyzická osoba, která doloží, že se nachází v úpadku a je schopna splatit nejméně 30 % z celkové dlužné částky za 5 let. Pokud soud návrh na insolvenci schválí, následuje návrh způsobu oddlužení. Dlužník má dvě možnosti. Dluh může uhradit buď zpeněžením majetkové podstaty nebo splácením dle předem stanoveného splátkového kalendáře. Během pěti let je povinen uhradit nejméně 30 % z celkové dlužné částky. Poté je mu odpuštěn zbylý dluh. Pokud dluh splatí dříve v celkové výši, je insolvence ukončena. Po celou dobu je dlužník pod dohledem soudem určeného insolvenčního správce. Zajímalo by mne, jak to pak ve skutečnosti je. Peníze jsou mi strhávány přímo z účtu nebo je někam přeposílám? Jsem zaměstnanec, ale bokem si přivydělávám, abych měl na pokrytí dluhů. Nevím jak to právě je pak během insolvence. To už si přivydělávat nesmím? A jak to mám pak splait? Díky.