Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu výpověd daná zaměstnavatelem od xJ - Re: výpověd daná zaměstnavatelem Vstupní lékařská prohlídka neobsahovala žádné...

  • 14. 8. 2018 18:07

    xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

    Re: výpověd daná zaměstnavatelem
    Vstupní lékařská prohlídka neobsahovala žádné omezení k vykonávané práci?
    Vykonává zaměstnavatel kontrolu v době prvních 14-ti dnech PN?
    Dát výpověď zaměstnanci můžete pouze ze zákonných důvodů.
    Např. z nadbytečnosti. Možná by zaměstnavatel mohl provést organizační změnu a zrušit jeho pracovní místo, když stejně jeho práci musejí vykonávat ostatní zaměstnanci.
    Pokud by se v budoucnosti (třeba i blízké) ukázalo, že to nestíhají, může zase toto místo zřídit.

  • 14. 8. 2018 18:25

    pája

    Re: výpověd daná zaměstnavatelem
    >>Dobrý den, mám otázku, máme zaměstnance, který po
    >>skončení tříměsíční zkušební doby je neustále na
    >>neschopence, vždy přijde cca na týden do práce,kde
    >>toho moc
    >>neudělá a pak jde zase na 14 dní na neschopenku a toto
    >>se
    >>opakuje takto již další tři měsíce.. O žádnou
    >>závažnou
    >>nemoc se nejedná.. Jednou jsou to bolesti zad, pak
    >>angína, pak žaludeční a střevní problémy atd atd..
    >>Takže
    >>je jasné, že zaměstnavatel není s tímto pracovníkem
    >>spokojený, máme pouze tři zaměstnace a tudíž ostatní
    >>dva
    >>musí dělat práci za něj a už se jim to také nelíbí.
    >>Může vůbec dát zaměstnavatel takovému zaměstnanci
    >>výpověd? Když defacto zaměstnanec nic neporušil,
    >>žádnou
    >>pracovní kázen atd.. Nevím, jestli se dá i na
    >>neustále
    >>marodění napsat vytýkací dopis? Dle mého nejde..
    >>Zaměstnanec samozřejmě výpověd dohodou nepodepíše..
    1. vytýkací dopis nelze
    2. výpověď dohodou neexistuje
    3. pracovní kázeň neexistuje
    4. nutno poslat zam-ce na prohlídku k poskytovateli pracovnělékařských služeb se žádostí o vypracování posudku k jeho zdravotnímu stavu a požadovat zhodnocení, zda je schopen či není dlouhodobě schopen vykonávat práci a pak řešit výpovědí dle § 52 písm.e). Odstupné nenáleží.



    Ale co s
    >>takovým zaměstnancem, který defacto není žádným
    >>přínosem pro firmu? Děkuji za případné rady..
    >>
    >>Karolína
    >
    >Vstupní lékařská prohlídka neobsahovala žádné omezení
    >k vykonávané práci?
    >Vykonává zaměstnavatel kontrolu v době prvních 14-ti
    >dnech PN?
    >Dát výpověď zaměstnanci můžete pouze ze zákonných
    >důvodů.
    >Např. z nadbytečnosti. Možná by zaměstnavatel mohl
    >provést organizační změnu a zrušit jeho pracovní místo,
    >když stejně jeho práci musejí vykonávat ostatní
    >zaměstnanci.
    >Pokud by se v budoucnosti (třeba i blízké) ukázalo, že
    >to nestíhají, může zase toto místo zřídit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).