Hlavní navigace

Otcovská dov od út-po lze?

  • (neregistrovaný) 109.238.32.---

    10. 8. 2018 9:07

    Prosím mohu čerpat otcovskou dovolenou od úterý do pondělí ? Děkuji

    • 10. 8. 2018 9:15

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Otcovská dov od út-po lze?
      1) Zaměstnavatele požádáte o čerpání rodičovské dovolené. Tu můžete čerpat jak budete potřebovat. Klidně úterý do následujícího pondělí.
      Zaměstnavatel je povinen rodičovskou dovolenou poskytnout (Zákoník práce § 196).

      2) Dávka otcovské poporodní péče - otcovská
      K nároku na tuto dávku z nemocenského pojištění více na stránkách ČSSZ

      Dávka otcovské poporodní péče
      https://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davky/otcovska.htm

      Postup při uplatňování nároku na dávky NP - Otcovská
      https://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davky/uplatnovani-naroku-a-vyplata-davek-nemocenskeho-pojisteni.htm#OPP