Hlavní navigace

Prodej neodepsaného majetku

• 10 213.226.221.---

9. 8. 2018 16:46

Dobrý den,
    jsem FO - plátce DPH. Ráda bych prodala OA, který ještě není zcela odepsán, zbývají odpisy letošního a příštího roku.
    Jaké to bude mít prosím následky?
    Při nákupu jsem si nárokovala plný odpočet DPH, jelikož jsem ho využívala pouze pro podnikatelskou čnnost.
    Jak to bude prosím nejlépe s vyřazením a zbývajícími odpisy? Má to nějaký vliv na DPH.
    Při prodeji jiné osobě musím asi samozřejmě odvést DPH z prodeje. Musí se nějak řídit cenaza tento automobil? Může být nižší než zůstatková?
    Je možné majetek vyřadit z majetku do osobního užívání ještě před celým odepsáním a pak prodaj jako nepodnikatel?
    Možná je to moc otázek najednou, ale budu ráda za jakékoli rady, JAK NATO NEJLÉPE a nejlevněji ;o)

• 9. 8. 2018 17:05

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Re: Prodej neodepsaného majetku
      Prodej z majektu podnikatele - odvod DPH z prodejní ceny, vyřazení z majetku. Prodej osobě spojené za cenu obvyklou. Prodejní cena vstupuje do § 7 daně z příjmů. Zůstatková cena auta taky.

Vyřazení z majetku a prodej jako soukromého majetku - při vyřazení je třeba odvést DPH, prodejní cena při prodeji do 5 let od vyřazení vstoupí do příjmů dle § 10. Ten se nezohledňuje pro výpočet SP a ZP pdonikatele.

Podrobnosti najdete zde v historii.