Hlavní navigace

DPP pojištění zdravotní a sociální

• (neregistrovaný) 37.221.243.---

5. 8. 2018 11:45

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.. Dála jsem u firmy a byla jsem tam zaměstnaná na HPP. Je mi ještě 22 let a chtěla bych jít pokračovat ve studiu. Tak jsem ve firmě ukončila smlouvu na HPP a nastoupila na DPP. Smlouvu na HPP jsem ukončila 10.7, po té 11.7 jsem nastoupila na DPP, tu jsem ukončila k 25.7 a nastoupila jsem na ÚP od 26.7 a s firmou jsem uzavřela DPČ.
    Tak by mě zajímalo, jak to tedka bude. Protože na tu smlouvu na DPP mě učetní přihlásila rovnou na SP a ZP, ale můj příjem není větší, jak 10 000,- Kč za tu krátkou dobu, tak to znamená, že si tedka za ty dny budu muset zaplatit sama za sebe SP a ZP? Nepodepsala jsem slevu na poplatníka, tak o to mi budou srážet pouze srážkovou daň, je to tak?
    Jak to bude na tu DPČ? To už jsem na úřadě práce, SP a ZP za mě platí úřad. Vydála jsem si 3 500,- hrubého za ty zbylé dny do konce července. Musím podepsat prohlášení k dani za poplatníka k té DPČ, nebo nemusím, když jsem na úřadu práce???
    Děkuji, za odpověď.

• 5. 8. 2018 17:20

Líba (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

Re: DPP pojištění zdravotní a sociální
      Nepochopila jsem, jestli se jedná stále o stejného zaměstnavatele.

V každém případě jste v červenci měla část měsíce pracovní poměr, tak ZP za červenec doplácet nemusíte.

Jestli vás na z DPP účetní přihlásila na SP a ZP, tak pokud v měsíci nedosáhnete 10.000,- Kč, stejně je to nepojištěná činnost.

V době evidence na ÚP nemusíte u DPČ doplácet ZP do minima, protože je za vás plátcem ZP i stát. Odměna nesmí přesáhnout 6.100,- za měsíc, abyste z ÚP nebyla vyřazená. SP za vás nikdo neplatí, ani stát, ani ÚP. Sráží se vám z výdělku z DPČ.

Podepsat prohlášení poplatníka je vaše právo, nikoliv povinnost. Nesmíte mít podepsané u dvou zaměstnavatelů současně. Při podepsaném byste uplatnila slevu na poplatníka měsíčně a nemusela byste podávat po skončení roku daňové přiznání.