Hlavní navigace

Zasílání přihlášek poštou

  • (neregistrovaný)

    26. 6. 2018 8:20

    Dobrý den, prosím Vás, můžu zasílat přihlášky zaměstnanců na zdravotní pojišťovny poštou nebo se nesmí už nic takto posílat, jen datovkou nebo mailem zabezpečeným? Je mail s elektronickým podpisem na úrovni datovky?
    Děkuji Hana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 6. 2018 8:28

      Hana p (neregistrovaný)

      Re: zasílání přihlášek poštou
      Aby mi případná kontrola nedala tučnou pokutu, že se do dopisu může kdokoli podívat a porušuju ochranu soukromí. Ne že bych si to nějak brala, protože to by se nedalo dělat nic, ale mluvila jsem s paní ze sociálky a ta mě trochu vylekala, že oni dělají opatření, kde se nemůže opravdu skoro nic.

    • 26. 6. 2018 8:48

      .. (neregistrovaný)

      Re: zasílání přihlášek poštou
      Beru možnost posílání tiskopisu Hromadné oznámení zaměstnavatele datovou schránkou jako velkou výhodu. Podobně tak možnost posílání tiskopisu Přehled o platbě pojistného na zdravotní pojištění zaměstnavatele. Už si nedokáži představit, že bych posílala poštou. Úspora papírů, obálek, poštovného. A hlavně času, kdy bych musela jít k poštovní schránce či hůř, abych poslala doporučeně s dodejkou, tak jít pár kiláčků na nejbližší poštu.

    • 26. 6. 2018 9:57

      iva. (neregistrovaný)

      Re: zasílání přihlášek poštou
      Můžete poštou - ale zeptám se proč to tak chcete?
      Při ceně poštovného, obálek, času stráveného vybavením pošty.
      Datová schránka je výhoda a pokud ji nemáte (ze zákona) a neplánujete zřídit (dobrovolně), řešila bych el. podpis a přístup přes portalzp.cz (všechny pojišťovny kromě 111 a 211, ty mají své portály, fungují podobně jako portalzp.cz).
      Předpokládám, že si nemyslíte, že je to příliš technicky náročné - opravdu není.
      Je to pohodlné - máte třeba kdykoli k dispozici seznam aktuálně přihlášených zaměstnanců.
      Jak to děláte s OSSZ? Přihlášky, přehledy, ELDP, přílohy k dávkám?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).