Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu GDPR zpracovatelská smlouva od Pavell - Re: GDPR zpracovatelská smlouva Zuzko,Váš klient je subjekt údajů.Ke...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 5. 2018 19:06

    Pavell (neregistrovaný)

    Re: GDPR zpracovatelská smlouva
    Zuzko,

    Váš klient je subjekt údajů.

    Ke zpracování jeho OÚ máte oprávnění podle čl. 6/1/b GDPR.

    S poštou zaplacením poštovného uzavíráte smlouvu, tj. opět čl. 6/1/b GDPR.

    Uzavírat zpracovatelskou smlouvu s ČP s.p. považuji za nesmysl.

    Představte si až budete v létě někde na výletě a budete chtít poslat pohlednici. To také budete uzavírat zpracovatelskou smlouvu s ČP?

    Odkud jste získala tuto informaci?


    Hezký den!

  • 24. 5. 2018 9:06

    Zuzka Z. (neregistrovaný)

    Re: GDPR zpracovatelská smlouva
    Mnohokrát děkuji ! Omlouvám se asi za hloupý dotaz, ale už mám z toho množství informací o GDPR hlavu jak pátrací balón... Ano, také se mi to zdálo jako nesmysl, ale četla jsem někde, že právě po těch zpracovatelských smlouvách (kde bude ošetřeno, jak bude ten, komu poskytnu OU svých klientů, s nimi pracovat) hlavně půjdou kontroly. Ale je fakt, že pošty se to asi netýká, tam s nimi vlastně uzavírám smlouvu tím, jak píšete, zaplacením poštovného. A co se týká té pohlednice, tam je to jiné, když ji budu posílat soukromě, tak mě to trápit nemusí... Každopádně díky a také hezký den!

  • 31. 5. 2018 13:48

    JirkaPAZ (neregistrovaný)

    Re: GDPR zpracovatelská smlouva
    Tady najdete co si o tom myslí např. DPD: https://www.dpd.com/cz/business_customers/podminky_a_soukromi/ochrana_osobnich_udaju

    Nicméně právní názory se různí, takže bych zatím vše bral s rezervou a čekal, až se vyjádří aspoň UOOU nebo WP29 (což se zřejmě zatím nestalo). Pravděpodobný výklad je, že pokud to dáte vašim klientům najevo, že příjemcem jejich údajů je i pošta, bude to OK. Ve stejné situaci jsou cestovky při objednávání letenek pro klienty, hotelů, doprav atd. přece nebudou s každým řidičem mikrobusu v Thajsku uzavírat zpracovatelskou smlouvu.

  • 31. 5. 2018 14:53

    Zuzka Z. (neregistrovaný)

    Re: GDPR zpracovatelská smlouva
    Děkuji, pročetla jsem to DPD a zní to logicky...
    Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).