Hlavní navigace

Srážka ze mzdy-penzijní přip.-nelze?

  • (neregistrovaný)

    7. 9. 2005 11:41

    Zaměstnavatel přispívá zaměstnancům na penzijní připojištění,zasílá individ.na účet PF.Zaměstnanec žádá, aby mu byla srážena ze mzdy částka,kterou chce on sám zasílat na PF (jeho osobní platba).Domnívám se, že nelze jeho žádosti vyhovět,jelikož srážet lze pouze srážky § 12 zákona o mzdě a dle dohod § 246 ZP či 551 OZ. Mohla bych mu zasílat srážky na PF jen v tom případě, že by předložil dohodu o srážkách ze mzdy uzavřenou mezi ním a PF - pro PF existuje dluh zaměstnance, který může mít i povahu pravidelného opakujícího se plnění do budoucna - ale ještě jsem se s takovou dohodou nesetkala. Vy někdo ano ? Chápu to dobře ? díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2005 12:00

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: Srážka ze mzdy-penzijní přip.-nelze?
      pokud jste ochotni provádět pro zaměstnance službu, tak stačí dohoda o srážkách mezi vámi a zaměstnancem, penzijnímu fondu a jakémukoliv příjemci peněz je jedno, z kterého účtu je placeno, hlavně ať je placeno...my srážky kromě exekučních neprovádíme, zaměstnanec dostane výplatu na účet a ať si zavede vlastní platby příkazem ze svého účtu...oni totiž nevidí i ty poplatky,které se zaúčtují v měsíčním výpise..

    • 7. 9. 2005 12:23

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: Srážka ze mzdy-penzijní přip.-nelze?
      já si právě myslím, že n e m ů ž u uzavřít dohodu se zaměstnancem, souhlasím,že PF je to fuk,ale ze zákona nesmím takovou dohodu uzavřít. Psala jsem,že tu dohodu by musel uzavřít PF se zaměstnancem - ne já.

    • 7. 9. 2005 12:28

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: Srážka ze mzdy-penzijní přip.-nelze?
      zaměstnanec si musí nechat přepracovat penz.připojištění - smlouvu - dodatek že chce i sám přispívat a jakou částkou...konečně jsem to pochopila...máte pravdu...musí sám ...

    • 7. 9. 2005 12:34

      tat. (neregistrovaný)

      Re: Srážka ze mzdy-penzijní přip.-nelze?
      nic se neděje, já jsem ráda, že jsem to mohla zkonzultovat :-), zdravím, tat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).