Hlavní navigace

podnikání + rodičovská

  • (neregistrovaný) 213.226.212.---

    8. 3. 2014 9:11

    Dobrý den, prosím poraďte, kadeřnice podnikala 01-02 2013, pak pozastavena činnost (03- narození dítěte), výdaje paušálem, může si uplatnit odečet na penzijní pojištění v celé výši, nebo jen poměrem na 2 měsíce, kdy podnikala. A daňové přiznání a přehledy na OSSZ a VZP vyplní jen za měsíce leden a únor, že? Děkuji

    • 8. 3. 2014 15:18

      v.e.n.d.y.

      Re: podnikání + rodičovská
      Daňové přiznání podává za celý rok, ale uvede tam, že podnikala od do a 2 měsíce. Penzijní pojištění uplatní celé (po odečtení 12 000 §15, odst5 ZDP), pokud ji ovšem sleva na poplatníka (také za celý rok, ta se nikdy nekrátí) nepokryje veškeré vypočítané daně, jinak tam PF vůbec neuvádějte. Podnikala 2 měsíce, podává Přehledy na SP a ZP jen za tyto dva měsíce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).