Hlavní navigace

Zdanění zahraničního stipendia?

  • (neregistrovaný) 80.90.137.---

    5. 3. 2014 17:06

    Student studuje na univerzitě v USA, pobírá tam stipendium (aby "přežil").

    Pro rok 2013 platí osvobození podle ZDP, § 4, odst. 1, písm. k):

    k) stipendia ze státního rozpočtu, z rozpočtu kraje, z prostředků vysoké školy nebo veřejné výzkumné instituce, stipendia z prostředků právnické osoby, která vykonává činnost střední školy nebo vyšší odborné školy, anebo obdobná plnění ze zahraničí

    Pro rok 2014 je daný paragraf změněn:

    k) příjem v podobě
    1. stipendia ze státního rozpočtu, z rozpočtu obce, z rozpočtu kraje, z prostředků vysoké školy, veřejné výzkumné instituce nebo právnické osoby, která vykonává činnost střední školy nebo vyšší odborné školy,

    Vypadlo tam to "ze zahraničí". Snad to neznamená, že by se takové stipendium mělo v roce 2014 začít zdaňovat? Nebo osvobození platí obecně?

    Děkuji za názory

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).