Hlavní navigace

Potvrzení o zdanitelných příjmech a daňo

• (neregistrovaný) 79.142.150.---

4. 3. 2014 15:03

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Loni jsem pracovala od ledna do září ve firmě, která skončila v insolvenci. Tři mzdy za leden, březen a květen mi vyplatil úřad práce. Mzdy za červenec, srpen a září včetně odstupného mi nebyly vyplaceny vůbec. Úřad práce mi vyplatil pouze kompenzaci odstupného ve výši 65%. Zbylé mzdy za únor, duben a červen mi byly vyplaceny zaměstnavatelem. Jak má vypadat potvrzení o zdanitelných příjmech? Řádek 1 a 2 mají být shodné a má to být součet vyplacených-hrubých- mezd? Řádek 6 souhrn pojistného z těchto mezd, řádek 8 základ daně vyplacených mezd, řádek 9 sražená záloha na daň z nich? A jak potom podat daňové přiznání? Co s těmi vyplacenými mzdami úřadem práce a co s těmi, které nebyly vůbec vyplaceny? Je to docela komplikované a nechtěla bych udělat chybu. Děkuji všem za odpovědi.

• 4. 3. 2014 15:32

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech a
      pokud nebyly mzdy vyplacené celé, nemůže se shodovat ř. 1 a 2.,
      na ř. 6 musí být pojistné z vyplacených mezd, tj. z ř. 2. Nevím, jestli ÚP vystavuje potvrzení o zd.příjmech, pokud ano, zahrnuje mzdy, které vyplatili oni. Pokud ne, měl by vystavit nějaký doklad pro zaměstnavatele a ten by na tomto základě vytvořil potvrzení o zd.příjmech. Do DP potom zahrnete jenom mzdy vyplacené a vše co s nimi souvisí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).