Hlavní navigace

Názor k dotazu Daň. bonus zpětně od zt - Re: daň. bonus zpětně Dobrý den, ne výplatnice tam...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 3. 2014 13:38

    zt (neregistrovaný)

    Re: daň. bonus zpětně
    Dobrý den, ne výplatnice tam běžně nedostávají. Jednatelka a majitelka příliš v tomto směru nekomunikuje. V této firmě pracují 2 mojiznámý, tomu druhému bonus za 2012 zúčtovala, a už nevyplatila. Mzdy jim zpracovává externí účetní, snažila jsem se potřebné doklady získat od ní (když se mi už podařilo získat na ni kontakt), ale prý bez paní S nemůže mě ani zaměstnancům nic poskytnout. musí si oni požádat paní S....a do telefonu mi potvrdila, že kamarádovi měl být bonus za celý rok 2012 vyplcen s březnovou výplatou. Tak jsem ji oznámila že nebyl a jak tedy mají kluci postupovat...a zase: musí si to vyřešit s paní S, je to moje klientka, já dělám to, co si u mě zadá...
    Závěr: výplatnici nemají od roku 2009 ani jednu, zřejmě je za ně podepisují. Příjem mají okolo 10000 Kč hrubého, takže na bonusy nárok mají určitě. Paní S se z dovolené vrací 10.3., tak uvidíme jak se k celé záležitosti postaví, vzhledem k tomu co jsme zjistili (že bonus nevyplatila i když od FÚ jej obdržela) asi příjemná na kluky nebude.... Jen vás ještě poprosím: kdyby kamarádovi dala Potvrzení o zdanitelných příjmech za 2011 a 2012 - přiznání si podá sám na aktuálním tiskopisu k DzP, nebo máme sehnat platné v daných letech? Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).