Hlavní navigace

Nepodání vyúčtování daně.

  • (neregistrovaný) 80.188.32.---

    4. 3. 2014 12:03

    Prosím, jak podat vyúčtování daně na FÚ pokud plátce nemá el. podpis ani DS_ Je ještě jiná možnost el. podání? Moc děkuji.

    • 4. 3. 2014 12:43

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: Nepodání vyúčtování daně.
      Přes EPO.

      Myslíte za zaměstnance? Na papíře.

      Z ustanovení § 38j zákona o daních z příjmů vyplývá povinnost podávat Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti pouze elektronicky u plátců daně u nichž je vybírána nebo srážena daň nebo záloha na daň z příjmů poplatníků uvedených v § 2 odst. 3 zákona o daních z příjmů (tj. daňových nerezidentů), termín pro podání tohoto vyúčtování je do 20. března 2014. Povinnost ze zákona o daních z příjmů podávat výše uvedené vyúčtování včetně příloh elektronicky nemá pouze plátce daně, který je fyzickou osobou, pokud počet těchto poplatníků v průběhu vykazovaného zdaňovacího období nepřesáhl 10 osob. Termín pro podání 20. března 2014 platí i pro plátce daně, kteří podají uvedené vyúčtování elektronicky, aniž by jim to zákon o daních z příjmů ukládal.

    • 4. 3. 2014 12:50

      Bětka+ (neregistrovaný) 90.179.145.---

      Re: Moc děkuji.
      >>Prosím, jak podat vyúčtování daně na FÚ pokud plátce
      >>nemá el. podpis ani DS_ Je ještě jiná možnost el.
      >>podání? Moc děkuji.
      >
      >Přes EPO.
      >
      >Myslíte za zaměstnance? Na papíře.
      >
      >Z ustanovení § 38j zákona o daních z příjmů vyplývá
      >povinnost podávat Vyúčtování daně z příjmů ze závislé
      >činnosti pouze elektronicky u plátců daně u nichž je
      >vybírána nebo srážena daň nebo záloha na daň z příjmů
      >poplatníků uvedených v § 2 odst. 3 zákona o daních z
      >příjmů (tj. daňových nerezidentů), termín pro podání
      >tohoto vyúčtování je do 20. března 2014. Povinnost ze
      >zákona o daních z příjmů podávat výše uvedené vyúčtování
      >včetně příloh elektronicky nemá pouze plátce daně, který
      >je fyzickou osobou, pokud počet těchto poplatníků v
      >průběhu vykazovaného zdaňovacího období nepřesáhl 10
      >osob. Termín pro podání 20. března 2014 platí i pro
      >plátce daně, kteří podají uvedené vyúčtování elektronicky,
      >aniž by jim to zákon o daních z příjmů ukládal.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).