Hlavní navigace

Příležitostná činnost + zaměstnání

  • (neregistrovaný) 92.243.193.---

    4. 3. 2014 10:42

    Dobrý den,
    prosím o radu: Syn byl v loňském roce 2013 část roku zaměstnán, část na ÚP. Na žádost rodičů jim vypomohl s opravou bytu za 20.000,- Kč.
    Je to příležitostná činnost? Může mu udělat roční zúčtování daně poslední zaměstnavatel, nebo si musí podat DPFO? Pokud je to příležitostná činnost, je max. částka pro osvobození od DP právě 20.000,-Kč? Můžou si tuto částku rodiče odečíst od zisku z prodeje bytu (byt, který syn opravoval)?
    Děkuji VLenka

    • 4. 3. 2014 21:56

      alex.d1 (neregistrovaný) 176.74.128.---

      Re: Příležitostná činnost + zaměstnání
      Myslím si, že je to příležitostná činnost a do 30 000,-- Kč je to od daně osvobozené, tzn. podle mě si syn nemusí dělat přiznání. Viz. odkaz http://www.ipodnikatel.cz/Dane-v-podnikani/prilezitostne-prijmy-vs-podnikani.html, kde je uvedeno, kdy se jedná o příl.činnost.

      Co se týče toho prodeje bytu, nejedná se o prodej osvobozený od daně? - viz.§4 zákona o DP. Pokud ne, myslím, že ta oprava je výdajem odčitatelným od ZD

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).