Hlavní navigace

rodičovská dovolená

  • (neregistrovaný) 77.48.250.---

    2. 3. 2014 13:35

    Dobrý den,
    jsem na rodičovské dovolené. Dítě má rok. U zaměstnavatele jsem si požádala o čerpání RD do tří let věku dítěte.
    Na úřadu práce jsem si požádala o rodičovské v takové výši, že ji budu mít vyčerpanou když dceři budou dva roky a dva měsíce. Musím potom nastoupit do práce nebo můžu zůstat do tří let věku dcery doma a žít z úspor??
    Jak je to potom se zdravotním pojištěním...musím si ho platit?
    Můžu ve dvou letech dcery nastoupit do jiné práce a k stávajícímu zaměstnavateli nastoupit opět skutečně až v době kdy bude mít dcera tři roky?

    • 2. 3. 2014 15:39

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: rodičovská dovolená
      Rodičovská dovolená je volno u zaměstnavatele max. do tří let věku dítěte a nemá nic společného s rodičovským příspěvkem.
      Zdravotní pojištění po dobu čerpání RD platí stát.
      V době čerpání RD můžete nastoupit k jinému zaměstnavateli jenom pozor na § 304 zákoníku práce
      (1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).