Hlavní navigace

Výpočet průměrného měsíčního výdělku(ÚP)

• (neregistrovaný) 89.176.193.---

28. 2. 2014 16:11

Dobrý den. Odešla jsem koncem ledna ze zaměstnání a mzd. účetní tam dělá paní po nn-denním rekvalifikačním školení (jiná firma majitelů sama dělá rekvalifikace za peníze EU a musí lidem najít místo .. :) ).

1. Paní účetní nemůže pochopit, že přepočet PHV na PČV se dělá s uplatněním slev na daň, tj. základní slevy na poplatníka. Tvrdí že z dikce zákona to nevyplývá (je navíc cizinka a mluví česky tak trochu). Nemohl by mi prosím někdo poslat odkaz na nějaký účetnický článek z něhož by to jasně vyplývalo?

2. Měla jsem o něco rozdílnou výšku zkráceného úvazku (PP) v různých měsících podle potřeby. Ve smlouvě to bylo vyjádřeno obvyklou zkrácenou výškou úvazku 0,6, s tím, že bylo uvedeno, že se může flexibilně měnit podle dohody zaměstnavatele a zaměstnance. Nikdy to nebylo méně než 0,6, v některých měsících roku i 1,0.

Účetní uplatnila automaticky úvazek podle smlouvy 0,6 (5,5,5,5,4). Je to správně? Měl by se počet hodin v měsíci počítat podle úvazku, nebo podle průměrného úvazku v poslední době? Za které období vypočítat průměr hodin na měsíc, čili úvazek - za poslední rok - podle zákona se jedná o roční průměr? Za poslední kvartál minulého roku = rozhodné období pro ÚP?

Díky moc.

• Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).