Hlavní navigace

Výhrůžky ze strany firmy

• (neregistrovaný) 192.162.96.---

20. 2. 2014 15:48

Dobrý den ráda bych poprosila o radu.
    Před týdnem jsem na základě rodinné situace, kdy moje matka prodělala mrtvici a byla její nutná stálá péče.Poprosila zaměstnavatele o ukončení prac.poměru dohodu. Bohužel by bylo řečeno, že je nezajímá můj soukromí problém a jestli chci odejít tak ať si podám výpověď 2. měsíční podle zákona. A že stejně vědí, že chci odejít k jiné firmě a že ať si pořádně přečtu prac.smlouvu. Jsem obchodní zástupce Gastro. Úterý mi vola firma aniž bych posla výpověď, že už toho mají dost a že ať okamžitě přivezu všechno na firmu a že končím. To jsem také ve středu udělala. Domluvila se výpověď dohodou. Nebudu popisovat proč se tak rozhodla firma z mé strany jsem vše vykonával jak mělo být. Proto i ta dohoda. Dá se říct, že vše proběhlo jak mělo. Bohužel během rozhovoru mi bylo slově vyhrožováno, že pokud nastoupím k jiné firmě a využiji kontakty které jsem získala během práce pro tuto firmu a která mi byla zaplacena a budu prodávat stejný sortiment, tak že se potkáme u soudu, že to bude delší ale vyhrají. Doslovně mi bylo řečeno ,, uvařím vás ve vaší kaši ,,. Ano ve smlouvě máme doložku, že po odchodu nesmíme rok pracovat ve stejné podobné pozici pod pokutou 400 tisíc korun. Teď se zatím starám o matku, ale stav se lepší a práci budu hledat a ráda ve stejném oboru. Praxi mám a region bych měla také stejný. Vím, že doložka není úplná, ale nevím jak velkou váhu to může mít u soudu. Máme tam napsané jen to co se týká zaměstnace a né co se týká zaměstnavatele k zaměstnanci.
    Prosím o radu jak se mám zachovat, abych mohla hledat stejnou práci bez strachu, že se budu muset soudit s předešlou firmou .
    Děkuji moc a věřím, že vše bude v pořádku.
    Brigita

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).