Hlavní navigace

Uplatnění daňového zvýhodnění

  • (neregistrovaný) 85.207.106.---

    20. 2. 2014 15:14

    Dobrý den, prosím poraďte. Zaměstnanec začátkem února přinesl rodný list dcery, která se narodila loni v červnu 2013 že bude chtít uplatňovat slevu. Přinesl i potvrzení od manželky že ona neuplatňuje zvýhodnění na dítě. Ještě bych mu ho stihla dát do lednové výplaty ale úplně sem na to zapomněla, takže mu musím dát slevu až od února. Je to velký problém? mockrát děkuji za radu.

    • 20. 2. 2014 16:58

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Uplatnění daňového zvýhodnění
      když do prohlášení poplatníka napsal změnu v únoru, má nárok na zvýhodnění od následujícího měsíce, zbytek roku se srovná v ročním zúčtování
      § 38k
      Poplatník je povinen prokázat plátci daně skutečnosti rozhodné pro poskytnutí měsíční slevy na dani podle § 35ba a měsíčního daňového zvýhodnění při výpočtu záloh nejpozději do konce kalendářního měsíce, v němž tyto okolnosti nastaly. K předloženým dokladům přihlédne plátce daně počínaje kalendářním měsícem následujícím po měsíci, v němž budou tyto skutečnosti plátci daně prokázány, nejdříve však počínaje kalendářním měsícem, na jehož počátku byly skutečnosti rozhodné pro uznání slevy na dani podle § 35ba nebo na daňové zvýhodnění splněny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).