Hlavní navigace

Přesné stanovení nároku na dov-spěchá

  • (neregistrovaný)

    19. 2. 2014 15:18

    dobrý den-naše zaměstnankyně pracující školství - nárok na 40 dní při 5 denní pracovní době) končí mateřskou dovolenou 15.3.2014. poté si bude čerpat dovolenou - zbytek z roku 2013 ve výši 21,5 dne. jejími pracovními dny jsou pondělí, úterý a ve středa tj. nárok na rok 24 dní.
    Může mi prosím někdo poradit od kdy půjde na rodičovskou dovolenou? tj. jaký bude mít nárok na dovolenou za rok 2014? není mi jasné, jestli se do nároku na dovolenou zahrnují i státní svátky ( u čerpání se samozřejmě státní svátky nezahrnují ale nevím jestli i do stanovení nároku).
    pokud by se svátky nezahrnovaly, pak dle mého názoru čerpala dotyčná dovolenou od 16.3 2014 do 5.5 2014 (půldnem). za dobu od 1.1.2014 do 5.5. 1/2 by měla odpracováno 52,2 dne (počítáno pouze pracovní dny bez svátků!!!) takže za tuto dobu by jí vznikl nárok na 2 dvanáctiny tj. 6,5 dne , tzn. že by její odpracovaná doby byla 59 dní, takže dovolenou by čerpala až do 14.5.2004 a rodičovská by začínala od 15.5.2014. Nebo se mají do nároku na dovolenou za rok 2014 počítat i státní svátky (1. leden,21. duben, 1 květen a 8. květen?). to by pak znamenalo, že za dobu od 1.1.2014 do 5.5. 1/2 by měla odpracováno 53,5 dne = o jeden den více - a když připočtu 6,5 jako 2 dvanáctiny dalo by to celkem 60 dní - a z tohoto titulu by jí vznikl nárok na dovolenou na rok 2014 40 dní!
    Může mi někdo prosím odborně odpovědět na můj dotaz? Děkuji předem Alena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2014 15:40

      juklik (neregistrovaný)

      Re: přesné stanovení nároku na dov-spěch
      Nejsem asi úplně odborník. Jestliže jejími pracovními dny byly pondělí, úterý, středa,tak vás nezajímají svátky 1.a 8.5, protože to jsou čtvrtky. Nárok dovolené ve výši 2/12 dle mého názoru jsou 4 dny.

    • 20. 2. 2014 10:36

      1957 (neregistrovaný)

      Re: přesné stanovení nároku na dov-spěch
      není mi jasné, jestli se do nároku na
      >>dovolenou zahrnují i státní svátky ( u čerpání se
      >>samozřejmě
      >>státní svátky nezahrnují ale nevím jestli i do
      >>stanovení nároku).
      >>Může mi někdo prosím odborně odpovědět na můj dotaz?
      >>Děkuji předem Alena
      >
      >Nejsem asi úplně odborník. Jestliže jejími pracovními
      >dny byly pondělí, úterý, středa,tak vás nezajímají
      >svátky 1.a 8.5, protože to jsou čtvrtky. Nárok dovolené
      >ve výši 2/12 dle mého názoru jsou 4 dny.


      děkuji za info, máte pravdu - 1. a 8.5. jsou čtvrtky ale 1.1. a 21.4. jsou svátky. 2 1/12 dělají 6,5 dne, neboť se jedná o akadem.zaměstnance pracujícího ve školství, který má nárok na roční nárok při prac. době 5 dnů v týdnu na 40 dní, při 3 prac.dnech je roční nárok 24 dnů. děkuji i tak za váš čas a podání zprávy. AV

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).