Hlavní navigace

Penále pro neplacení pojistného

  • (neregistrovaný) 90.179.25.---

    17. 2. 2014 11:30

    Dobrý den, přišlo nám datovkou z MSSZ Penále pro neplacení pojistného.
    A prosím vás o radu, lze podat námitky proti výpočtu z důvodu, že nám se SP odepíše v den splatnosti - tj. 20. v měsíci a oni mají zaúčtovanou úhradu až následující den - tj. 21. v měsíci, pokud 20. byl pátek, tak to mají až v pondělí 23. a tudíž nám vypočítali penále.
    Prosím o radu - je toto penále vyúčtované v pořádku. Ještě při poslední kontrole v r.2012 nebyl žádný problém. Došlo ke změně? Vždy se nám odepíše z účtu včas a jim se tedy připíše o den později.
    Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den

    • 17. 2. 2014 12:22

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Penále pro neplacení pojistného
      Splatnost u SP je 20.den v měsíci, a to znamená, že SSZ už 20. musí mít připsánou úhradu na svůj účet, nestačí, že vy teprve 20. odešlete ze svého účtu. Penále z prodlení mají vykázáno dobře. Úhrady musíte posílat dříve. Stejné je to i u ZP a FÚ = v den splatnosti musí být na jejich účtě. Pro FÚ je den platby viz. DŘ § 166, u ZP Zák. o poj. na všeobecné zdrav. poj. §17 odst. 2) a SP obdobně.
      Pozn. Penalé z prodlení je daňově neuznatelné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).