Hlavní navigace

jednatel - nové s.r.o. - 2014

  • (neregistrovaný) 91.224.48.---

    17. 2. 2014 11:28

    Dobrý den,
    moc bych Vás chtěla poprosit o konzultaci:
    nově vzniklé s.r.o. (jednatel - není společník), měla se uzavřít pracovní smlouva na projektanta (jak jsem ze školení pochopila - nesmí to být PS na pozici jednatele, ale např. na projektanta, IT pracovníka být v pohodě může), ale bohužel jednateli sdělil nějaký daňový poradce, že jednatel již nemůže být letos vůbec zaměstnán a údajně se uzavře mandátní smlouva...Opravdu je to tak?
    Já vím, že VH musí do 30.6. uvést do smlouvy o výkonu fce jednatele veškeré "benefity", pokud nebude uvedeno, tak bude tato fce bezplatná.. Toto jsem snad pochopila správně..?
    Jak by to bylo v případě uzavřené mandátní smlouvy, měsíčně by částka byla vyšší než 5.000 Kč:
    a) jak se ZP a SP - odvádí se, jelikož se nejedná o práci malého rozsahu, ale firma nebude hlášena jako zaměstnavatel?
    b) firma nemá a nebude mít auto v OM, jednatel bude používat svoje soukromé auto - vypíše si měsíčně cesťáky (lze to dát do DU nákladů při mandátní smlouvě?)
    c) firma bude hradit SD, ale jelikož auto není v OM, tak si nemůže uplatnit žádné náklady spojené s provozem vozidla (ani PHM, paušál na dopravu, pojistné - prostě nic), jedině auto vložit do OM..

    Děkuji za Váš čas a pomoc...

    • 17. 2. 2014 11:43

      pája

      Re: jednatel - nové s.r.o. - 2014
      >Dobrý den,
      >moc bych Vás chtěla poprosit o konzultaci:
      >nově vzniklé s.r.o. (jednatel - není společník), měla
      >se uzavřít pracovní smlouva na projektanta (jak jsem
      >ze školení pochopila - nesmí to být PS na pozici
      >jednatele, ale např. na projektanta, IT pracovníka být v
      >pohodě může), ale bohužel jednateli sdělil nějaký daňový
      >poradce, že jednatel již nemůže být letos vůbec
      >zaměstnán
      to je nesmysl, může,jak píšete, je to OK
      a údajně se uzavře mandátní smlouva...Opravdu je
      >to tak?

      žádná mandátní smlouva už neexistuje, ten poradce je asi z Kamčatky,ne?
      Uzavírá se smlouva o výkonu funkce jednatele dle § 59 ZOK, schvaluje ji VH.

      >Já vím, že VH musí do 30.6. uvést do smlouvy o výkonu
      >fce jednatele veškeré "benefity", pokud nebude
      >uvedeno, tak bude tato fce bezplatná.. Toto jsem snad
      >pochopila správně..?
      ANO

      >Jak by to bylo v případě uzavřené mandátní smlouvy,
      >měsíčně by částka byla vyšší než 5.000 Kč:
      >a) jak se ZP a SP - odvádí se, jelikož se nejedná o
      >práci malého rozsahu, ale firma nebude hlášena jako
      >zaměstnavatel?
      >b) firma nemá a nebude mít auto v OM, jednatel bude
      >používat svoje soukromé auto - vypíše si měsíčně cesťáky
      >(lze to dát do DU nákladů při mandátní smlouvě?)
      >c) firma bude hradit SD, ale jelikož auto není v OM,
      >tak si nemůže uplatnit žádné náklady spojené s provozem
      >vozidla (ani PHM, paušál na dopravu, pojistné - prostě
      >nic), jedině auto vložit do OM..
      >
      >Děkuji za Váš čas a pomoc...
      >

    • 17. 2. 2014 11:50

      IrenaKos (neregistrovaný) 91.224.48.---

      Děkuji.. tak už zbývá jen zbytek otázek.
      >>Dobrý den,
      >>moc bych Vás chtěla poprosit o konzultaci:
      >>nově vzniklé s.r.o. (jednatel - není společník), měla
      >>se uzavřít pracovní smlouva na projektanta (jak jsem
      >>ze školení pochopila - nesmí to být PS na pozici
      >>jednatele, ale např. na projektanta, IT pracovníka být
      >>v
      >>pohodě může), ale bohužel jednateli sdělil nějaký
      >>daňový
      >>poradce, že jednatel již nemůže být letos vůbec
      >>zaměstnán
      >to je nesmysl, může,jak píšete, je to OK
      >a údajně se uzavře mandátní smlouva...Opravdu je
      >>to tak?
      >
      >žádná mandátní smlouva už neexistuje, ten poradce je
      >asi z Kamčatky,ne?
      >Uzavírá se smlouva o výkonu funkce jednatele dle § 59
      >ZOK, schvaluje ji VH.
      >
      >>Já vím, že VH musí do 30.6. uvést do smlouvy o výkonu
      >>fce jednatele veškeré "benefity", pokud nebude
      >>uvedeno, tak bude tato fce bezplatná.. Toto jsem snad
      >>pochopila správně..?
      >ANO
      >
      >>Jak by to bylo v případě uzavřené mandátní smlouvy,
      >>měsíčně by částka byla vyšší než 5.000 Kč:
      >>a) jak se ZP a SP - odvádí se, jelikož se nejedná o
      >>práci malého rozsahu, ale firma nebude hlášena jako
      >>zaměstnavatel?
      >>b) firma nemá a nebude mít auto v OM, jednatel bude
      >>používat svoje soukromé auto - vypíše si měsíčně
      >>cesťáky
      >>(lze to dát do DU nákladů při mandátní smlouvě?)
      >>c) firma bude hradit SD, ale jelikož auto není v OM,
      >>tak si nemůže uplatnit žádné náklady spojené s
      >>provozem
      >>vozidla (ani PHM, paušál na dopravu, pojistné -
      >>prostě
      >>nic), jedině auto vložit do OM..
      >>
      >>Děkuji za Váš čas a pomoc...
      >>

    • 17. 2. 2014 13:10

      IrenaKos (neregistrovaný) 91.224.48.---

      Poradíte prosím - účetní záležitosti
      Jak by to bylo v případě uzavřené smlouvy o výkonu fce jednatele (měsíčně by částka byla vyšší než 5.000 Kč):
      a) jak se ZP a SP - odvádí se, jelikož se nejedná o práci malého rozsahu, ale firma nebude hlášena jako zaměstnavatel?
      b) firma nemá a nebude mít auto v OM, jednatel bude používat svoje soukromé auto - vypíše si měsíčně cesťáky a budou daňově uznatelné, jelikož to bude uvedeno ve smlouvě o výkonu fce jednatele?
      c) firma bude hradit SD, ale jelikož auto není v OM, tak si nemůže uplatnit žádné náklady spojené s provozem vozidla (ani PHM, paušál na dopravu, pojistné - prostě nic), jedině auto vložit do OM..

      Děkuji za Váš čas a pomoc...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).