Hlavní navigace

Prodej nemovitosti osvobozen od DPH po3l

  • (neregistrovaný) 77.48.31.---

    7. 2. 2014 22:00

    § 56 zákona o DPH:Převod a nájem pozemků, staveb, bytů a nebytových
    prostor, nájem dalších zařízení
    (1) Převod staveb, bytů a nebytových prostor je osvobozen od daně po uplynutí tří let od vydání prvního kolaudačního souhlasu nebo od data, kdy bylo započato první užívání stavby39), a to k tomu dni, kterýnastane dříve."


    Pokud postavím jako plátce DPH např. nějaký sklad a stejnou nemovitost budu např. po třech letech a týdnu od kolaudace prodávat neplátci, tak opravdu žádné DPH z uplatněného odpočtu vracet nemusím a prodej je opravdu osvobozen od DPH? (např.sklad prodám neplátci DPH).


    Dle některých daňových poradců, to tak je a dle některých není-v případě prodeje po 3letech neplátci DPH bych musel vracet DPH. Prý se musí i u prodeje hlídat doba. Došlo by ke změně použití a záleží, kdy byla výstavba provedena, pak tuším do roku 2011 se postupuje dle § 78 (podle starého zákona-hlídaná doba je 5 let) a od roku 2012 také, podle § 78, ale již nového zákona, (hlídaná doba již je 10 let).


    K čemu prosím Vás tedy je ten §56? Myslel jsem, že je to kvůli podpoře stavebního průmyslu.

    předem velmi děkuji za nějaké myšlenky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).