Hlavní navigace

Majitel psa, zodpovědnost za psa?

• (neregistrovaný) 86.49.151.---

5. 2. 2014 13:03

Dobrý den, před rokem a čtvrt jsem dostala jako dárek štěně od přítele. Má matka souhlasila s tím, že psa můžu mít. Rok jsme si klidně žili (matka platila výdaje za psa-krmivo, očkování atd., já psa vychovala, vycvičila a vytvořila si s ním pouto), teď je situace ale jiná. Proto bych prosím potřebovala radu. Když jsem psa dostala bylo mi 16 let, nyní je mi 17 a bojím se že matka dá psa pryč, aby ukázala, že nade mnou má zatím moc. Rozumná dohoda bohužel nehrozí.
    Proto se ptám, jsem já opravdovým majitelem psa, nebo je to má matka, na kterou je pes napsaný na úřadě (kvůli placení poplatků za zvíře v domácnosti) ? (já jsem napsaná jako majitel v jeho veterinárním pasu, včetně rodného čísla) Pokud jsem majitelem já, co můžu dělat pro to, abych jí zabránila dát psa pryč? Můžu ho já sama dát k babičce (s babiččiným souhlasem samozřejmě), myslím jako změnit jeho bydliště? Pokud je majitelem ona, můžu se proti tomu někde odvolat? Popřípadě co můžu dělat, když ho pryč opravdu dá? Prosím o radu a názor, protože jsem z toho už docela zoufalá).
    Moc děkuji za jakoukoli reakci.
    (omlouvám se, že téma nemá nic společného s podnikáním)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).