Hlavní navigace

reklamace - mechanické poškození věci

• (neregistrovaný) 88.102.209.---

12. 1. 2013 10:37

Přes internet jsem prodala relaxační polštářek (mám žl, faktura byla přiložena...). Paní jej dostala 14.12. Poté mi 24.12. napsala, že polštářek má dvě dirky, kterými se sypou kuličky. Polštářky před odesláním prohlížím. Myslela jsem si, že jsem přehlédla volný šev (což se před Vánocemi bohužel stát mohlo), tak jsem jí hned odepsala, ať mi ho pošle zpět, že ho vyměním. Tento týden dorazil, ale vada není ve švu, ale je nařízlý, nebo od něčeho škráblý uprostřed látky. Je to vidět na první pohled, protože těmi dirkami padají kuličky ven. Napsala jsem paní, že toto jí bohužel uznat nemůžu. 14.12. mi sama napsala mail, že polštářek v pořádku dorazil. Ona tvrdí, že má na to 6 měsíců. O té lhůtě vím, ale myslím, že se jedná v tom případě o vady, které se prostě projeví časem, ale stejně je musím nahlásit hned (třeba si v únoru koupím stan a v červnu ho prvně postavím a zjistím, že promokl, tak to uplatním v červnu). Ale myslím, že ona měla reklamovat bez zbytečného odkladu (tedy toho 14.12., kdy si ho mohla prohlédnout). Asi kdyby ho rozřízla hned toho 14.12.,tak nevím, jak bych postupovala, asi byh měla smůlu? Ale po 10 dnech??? Paní mi vyhrožuje kamarádem právníkem, tak teď opravdu nevím... Cena polštářku 499Kč, takže jde spíš o princip... Nechci se ale nechat takovým člověkem vydírat. Děkuji za vaše názory.

• 12. 1. 2013 13:22

VeronikaKA (neregistrovaný) 80.90.129.---

Re: reklamace - mechanické poškození věc
      vy jste rozhodla, že vadu neuznáte a kupující (ať už se Vás snaží zastrašit právníkem) má jedinou možnost - a to dát věc prozkoumat na zkušební ústav a pokud tam zjistí, že je to vada materiálu, tak jste povinna uhradit kupujícímu veškeré náklady s tím spojené
      dělám účetní ve vekloobchodě a to byste viděla, kolik konečných zákazníků se snaží reklamovat jím poškozené oblečení (nařízlé, apod)...
      tady nějaké další INFO http://www.asociace-sos.cz/project/reklamacni-desatero/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).