Hlavní navigace

Pokrácení náhrady za DPN o kolik lze ?

  • (neregistrovaný) 90.182.179.---

    11. 1. 2013 8:02

    Naše firma požádala OSSZ o kontrolu zaměstnankyně, která je na neschopence. Kontrola byla provedena v době, kdy jí ještě náhradu za DPN vyplácí firma. Pracovnice OSSZ na adrese uvedené na kontrolce nenašla zvonek označený jménem nemocné zaměstnankyně. Na zvonek, patřící k domu zvonila, nikdo jí však neotevřel. Zaměstnankyně poté udala, že na adrese byla, zvonek neslyšela nebo nezvonil, nyní je prý už řádně jejím jménem označen. Dotaz prosím zní, můžeme jí jako firma pokrátit náhradu za DPN a o kolik maximálně ? Je na to nějaký § v zákoně? Děkuji všem za odpovědi.

    • 12. 1. 2013 15:55

      RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

      Re: Pokrácení náhrady za DPN o kolik lze
      §192 ZP
      (5) Porušil-li zaměstnanec povinnosti , které jsou součástí režimu dočasně práce neschopného pojištěnce, může zaměstnavatel se zřetelem na závažnost porušení těchto povinností náhradu mzdy nebo platu snížit nebo neposkytnout. Náhrada mzdy nebo platu nesmí být snížena nebo neposkytnuta, jestliže byla pro totéž porušení režimu dočasně práce neschopného pojištěnce dána zaměstnanci výpověď podle § 52 písm. h).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).