Hlavní navigace

Úprava odpočtu DPH - poradí někdo?

  • (neregistrovaný) 81.30.243.---

    10. 1. 2013 9:48

    Dobrý den, prosím o radu. OSVČ, plátce DPH, vede DE. 27.11.2009 koupil osobní automobil za 239.702 Kč + 45.544 Kč DPH 19%. DPH si uplatnil. Byl 1. majitelem, odpis tenkrát byl na 2 roky, tj. odepsáno měl už v roce 2011. K 31.12.2012 ukončil podnikání a měl by nejspíš něco vrátit za odečtené DPH v roce 2009. Jak to přesně uvést do přiznání k DPH? Bude to na řádku 45 mínusem? A bude tam uvedena pouze daň, je to tak? Bez základu daně. Počítám správně, že v řádku 45 bude částka 18.218 Kč. Vypočítala jsem to takto: 45544 děleno 5 krát 2 (viz § 78-79a). A jak to zaúčtuji? Máme Pohodu, ale nikde jsem to nenašla. Chtěla jsem to zadat přes interní doklady, ale nějak mi to nejde. A v členění DPH se mi řádek 45 vůbec nenabízí :-( Děkuji všem za rady.

    Vůbec si nevím rady s ukazately podle § 78a :-(((

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).