Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu DPP - srazkova dan od juklik - Re: DPP - srazkova dan Při nepodepsaném prohlášení se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 1. 2013 7:47

    juklik (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    Při nepodepsaném prohlášení se měsíčně částka do 5000 Kč daní srážkovou daní a ta je konečná, nad 5000 Kč je zálohová dań.
    DPP do 2000 Kč měsíčně je srážková daň(nepodepsané prohlášení) ta je konečná,takže žádné potvrzení o zdanitelných příjmech nevystavujete.
    DPP okolo 6000 Kč je daněno zálohovou daní a tam potvrzení o zdanitelných příjmech jste povinna vystavit.

  • 9. 1. 2013 8:25

    Líba (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    A ta první ( s příjmem do 5000,-) by mohla prohlášení podepsat dodatečně, což vám nezávidím.

  • 9. 1. 2013 8:33

    Srazkova dan (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    Aha, dekuji za pouceni. Takze te druhe s prijmem nad 5tis vystavim potvrzeni o zdanitelnych prijmech.
    Pani Libo- no s tim tam prvni maminka taky prisla, ze by to chtela dodatecne podepsat. Nasla jsem v zakone o dani z prijmu, ze to lze. Ale jak se to pak fyzicky dela? Vyplnim za materske centrum vyuctovani srazkove dane a na jeho zaklade by nam mel financni urad srazkovou dan vratit. Zamestnanci ji pak vratim ve mzde?

  • 9. 1. 2013 8:46

    Líba (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    Musíte každý měsíc přepočítat srážkovou na zálohovou, vyplnit ve vyúčtování "mělo být sraženo" a "bylo sraženo" nebo jak to tam je. Ta druhá matka samozřejmě taky může podepsat dodatečně a uděláte jí RZD, ale vyjde jí to finančně stejně, když si sama podá DP.

  • 9. 1. 2013 8:47

    RenataH (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    Podle mého lze zpětně podepsat pouze pokud není povinna podat DP, pokud jste její poslední zaměstnavatel a požádá o RZD. Pak musíte na vyúčtování převést srážkovou daň na zálohovou a udělat normálně RZD.

  • 9. 1. 2013 9:04

    xy5

    Re: DPP - srazkova dan
    jenže s tím dodatečným dopodepsáním bych byla opatrná - co když ho měla podepsané někde jinde? Cožpak nemá svého původního zam-tele, kde čerpá rodič. dovolenou - tam mohla třeba čerpat dovolenou ihned po MD, mohla dostat nějaké odměny, takže přinejmenším v těchto měsících by dopodepsat daň. prohl. nešlo. Nechápu, proč ještě někdo nenapadl soudně, že je možné dopodepsat daň. prohl. - to není obcházení zákona, když se teď všude mluví o obcházení zákona u star. důchodců?

  • 9. 1. 2013 9:34

    Srazkova dan (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    Moc dekuji za rady. Posledni dotaz- existuje nejaka kniha, kde je toto zpracovane? Rocni zuctovni dane, dodatecne podepsane prohlaseni apod? Chci si ted koupit od anagu abecedu mnzdove ucetni, cekam na nove vydani 2013, jejeste neco jineho? Koukala jsem, ze i aspima nejakou knihu na mzdy, ale nikdo ji tu nedoporucuje. Diky

  • 9. 1. 2013 9:45

    xy5

    Re: DPP - srazkova dan
    pokud Vás zajímají daně, pak Pelech: Zdanění mezd, platů a ostatních požitků ze záv. činnosti (ANAG)

  • 9. 1. 2013 9:50

    briza (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    Dobrý den všem, já jsem teď měla nepříjemnou zkušenost s jedním naším zam-cem. Máme ho na DPP, každý měsíc má 3000, růžové prohlášení nemá podepsané. Takže srážková daň. On mi teď volal, že po mě chce potvrzení o zdaitelných příjmech. Já jsem mu vysvětlila, že on má srážkovou daň a že mu nic vystavit nemohu, že tato daň je prostě konečná. On ale na mě poměrně povýšeně spustil, že má spousta DPP a ze všech už mu chodí potvrzení. (všechny DPP prý má do 5000 a nemá nikde podepsané prohlášení poplatníka). Tak jsem tel. hovor ukončila ironicky s tím, že jsem asi špatná účetní, ale že ani program mi prostě takovou sestavu nenabízí. Holky prosím Vás, já jsem z něj tak rozhozená, řekněte mi, že nejsem úplně blbá a že mám pravdu. :-) Nebo jsem něco prošvihla? Dodatečně dopodepsání mě už také napadlo, ale on má povinnost podat DP, takže tam to asi padá ...děkuji všem

  • 9. 1. 2013 10:18

    jasná. (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    Opravdu nejste blbá, samozřejmě mu potvrzení o zdanitelných příjmech nevystavíte, když měl pouze srážkovou daň. A pokud musí podat daň. přiznání, pak nemůže prohlášení dodatečně podepsat.
    Takových chytrých zaměstnanců již tu bylo......To chce klid, uvařte si kafíčko...

  • 9. 1. 2013 10:18

    juklik (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    Máte pravdu. Může dodatečně podepsat prohlášení poplatníka,ale to neudělala,takže žádné potvrzení, protože se jedná o srážkovou daň a ta je konečná.

  • 9. 1. 2013 10:30

    briza (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    :-), kafíčko už je hotové :-) on ten zam-nec je velký chytrolín, v roce 2011 podepsal růžové prohlášení, ale zaškrtl mi, že nechce uplatnit základní slevu na poplatníka. Tudíž mi spadl do zálohové daně (slevu jsem mu nedávala)a potvrzení jsem mu za rok 2011 vystavila. Na rok 2012 jsem mu opět prohlášení připravila a on mi sdělil, že ho podepsat nechce. Teď mě ještě napadá, vím, že podepsat můžeme pouze u jednoho plátce, slevu uplatnit pouze jednou v měsíci, ale bylo by možné, že by takto měl podepsáno třeba 5 prohlášení s tím, že třeba nikde nechce uplatňovat slevu? Tz., že by se v 5 zaměstnáních, kde dělá na DPP překlopil do zálohových daní, ale slevu by neuplatnil žádnou? Ne že bych mu to chtěla navrhovat :-)

  • 9. 1. 2013 10:50

    jasná. (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    >>>Dobrý den všem, já jsem teď měla nepříjemnou
    >>>zkušenost
    >>>s jedním naším zam-cem. Máme ho na DPP, každý měsíc
    >>>má
    >>>3000, růžové prohlášení nemá podepsané. Takže
    >>>srážková
    >>>daň. On mi teď volal, že po mě chce potvrzení o
    >>>zdaitelných příjmech. Já jsem mu vysvětlila, že on má
    >>>srážkovou daň a že mu nic vystavit nemohu, že tato
    >>>daň
    >>>je
    >>>prostě konečná. On ale na mě poměrně povýšeně
    >>>spustil,
    >>>že má spousta DPP a ze všech už mu chodí potvrzení.
    >>>(všechny DPP prý má do 5000 a nemá nikde podepsané
    >>>prohlášení poplatníka). Tak jsem tel. hovor ukončila
    >>>ironicky s tím, že jsem asi špatná účetní, ale že ani
    >>>program
    >>>mi prostě takovou sestavu nenabízí. Holky prosím Vás,
    >>>já jsem z
    >zaměstnáních, kde dělá na DPP překlopil do zálohových daní,
    >ale slevu by neuplatnil žádnou? Ne že bych mu to
    >chtěla navrhovat :-)

    Sama píšete : vím, že podepsat můžeme pouze u jednoho plátce, slevu uplatnit pouze jednou v měsíci,
    Tak je jasné, pokud má souběhy, pak nemůže mít prohlášení podepsané u všech zaměstnavatelů na DPP. Musely by DPP jít postupně za sebou a pak by mohl mít prohlášení podepsané u všech zaměstnavatelů a mohl by mít všude uplatněnou i slevu na poplatníka.
    Ale to my nevíme, jak to má, takže zbytečně kombinujeme.
    >

  • 9. 1. 2013 11:03

    briza (neregistrovaný)

    Re: DPP - srazkova dan
    >>>>Dobrý den všem, já jsem teď měla nepříjemnou
    >>>>zkušenost
    >>>>s jedním naším zam-cem. Máme ho na DPP, každý měsíc
    >>>>má
    >>>>3000, růžové prohlášení nemá podepsané. Takže
    >>>>srážková
    >>>>daň. On mi teď volal, že po mě chce potvrzení o
    >>>>zdaitelných příjmech. Já jsem mu vysvětlila, že on má
    >>>>srážkovou daň a že mu nic vystavit nemohu, že tato
    >>>>daň
    >>>>je
    >>>>prostě konečná. On ale na mě poměrně povýšeně
    >>>>spustil,
    >>>>že má spousta DPP a ze všech už mu chodí potvrzení.
    >>>>(všechny DPP prý má do 5000 a nemá nikde podepsané
    >>>>prohlášení poplatníka). Tak jsem tel. hovor ukončila
    >>>>ironicky s tím, že jsem asi špatná účetní, ale že ani
    >>>>program
    >>>>mi prostě takovou sestavu nenabízí. Holky prosím Vás,
    >>>>já jsem z
    >>zaměstnáních, kde dělá na DPP překlopil do zálohových
    >>daní,
    >>ale slevu by neuplatnil žádnou? Ne že bych mu to
    >>chtěla navrhovat :-)
    >
    >Sama píšete : vím, že podepsat můžeme pouze u jednoho
    >plátce, slevu uplatnit pouze jednou v měsíci,
    >Tak je jasné, pokud má souběhy, pak nemůže mít
    >prohlášení podepsané u všech zaměstnavatelů na DPP. Musely by
    >DPP jít postupně za sebou a pak by mohl mít prohlášení
    >podepsané u všech zaměstnavatelů a mohl by mít všude
    >uplatněnou i slevu na poplatníka.
    >Ale to my nevíme, jak to má, takže zbytečně
    >kombinujeme.

    máte pravdu, zbytečně kombinujeme a vymýšlím nemožné :-)...je teprve leden, jsem zvědavá, jak budu vypadat v březnu :-) moc děkuji všem a mějte všichni pohodu a klídek :-)
    >>

  • 9. 1. 2013 10:21

    xy5

    Re: DPP - srazkova dan
    samozřejmě - jednáte správně, neboť, pokud neměl u Vás ani jednou výdělek vyšší než 5tis., tak jste srážela správně srážkovou daň (je konečná a nesmíte vydávat potvrz. o zd. příjmech)
    tím, že má několik zaměstnání (sám se k tomu přiznal), tak bych v žádném případě nepřistoupila na to, aby u Vás dodatečně dopodepsal daň. prohl. (k dopodepisování tohoto daň. prohl. jsem se už vyjadřovala - viz výše)
    to, že dostává nesprávná potvrzení, Vy neřešte - to by měl řešit FÚ až podá daň. přiznání
    kdyby ale žádal o nějaké soc. dávky, potom by měl požádat, abyste tento příjem na potvrz. zapsala

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).