Hlavní navigace

Účetnictví vs. DPH - denní kurs

• (neregistrovaný) 90.176.235.---

8. 1. 2013 11:47

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak na účtování denním kursem. Vzhledem k tomu, že ČNB vyhlašuje aktuální denní kurz až po 14:30, jsme nuceni brát vždy kurs z předchozího dne, jelikož prodejny potřebují už od rána naskladňovat a nemohou čekat, až ČNB kurz vyhlásí. Je toto nějaký problém, když používáme kurs z předchozího dne? Dále jsem slyšela, že v roce 2013 platí u přijaté zahraniční faktury, že DPH bych měla přepočítávat kurzem ČNB, který je v den vystavení faktury dodavatelem. Jsem z toho už lehce zmatená. Příklad: Přijde faktura za zboží z Německa. Zboží dodáno 5.1.2013 (jejich vydání zboží), zboží skutečně dodáno 6.1.2013, datum vystavení faktury 8.1.2013, faktura došla 14.1.2013. My máme příjemku 6.1.2013 (na té bude kurz příjmu k 5.1., protože jedeme den zpětně.) Fakturu budu účtovat 14.1. kurzem k 13.1. (tím mi vzniká KR mezi příjemkou a fakturou na účtě 131). A DPH bych tedy měla vypočítat skutečným kurzem k 8.1. - jejich datum vystavení? To už jsou tři kurzy. Mohl by někdo poradit, prosím?
    Velice děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).