Hlavní navigace

Pozdní proplacení ŘD

• (neregistrovaný) 90.178.198.---

4. 1. 2013 10:06

Zaměstnanec ukončil prac.poměr k 30.11.2012, zjistila jsem, že jsem mu neproplatila 5 dnů dovolené. Dávám tedy těchto pět dní v prosinci, ale program mi tam načítá i daňové slevy za prosinec, což si myslím, že je špatně /již nemá podepsané prohlášení k dani/. Spočítala bych mu hrubou mzdu, tu zdanila. To, že bude v tomto případě vyšší daň, si zaměstnanec zohlední v ročním zúčtování daně. Nevím, zda je to takto správně.

• 4. 1. 2013 10:48

syja (neregistrovaný) 195.50.139.---

Re: Pozdní proplacení ŘD
      Taky se mi to jednou stalo....sedí i to období:-) Proplacenou dovolenou jsem proplatila v prosinci, doodvedla SP a ZP a odvedla celou srážku daně bez uplatněných slev. Měla jsem částku ale vyšší než 5000, tzn. že odvedená daň byla zálohová i bez podepsaného prohlášení. Potom dejte pozor, ať mu opravíte veškerá již vystavená potvrzení (potvrzení o zdanitelných příjmech a ELDP). Pokud by měl celkovou částku za dovolenou nižší než 5000, bez podepsaného prohlášení by se srazila srážková daň, kterou si v RZD uplatnit již nemůže. Teď si nejsem jistá, jestli podepsané prohlášení v 2012 s ukončením PP 30.11. můžeme brát jako podepsané v 12/2012 právě proto, abychom mu srazili v prosinci zálohovou daň. Každopádně neuplatňovat v prosinci žádné slevy. Už si je totiž může uplatňovat jinde.

• 4. 1. 2013 10:52

Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Re: Pozdní proplacení ŘD
      Jestli ta náhrada bude menší než 5000, bude mít srážkovou daň a tu si nikde nesrovná, takže o ty peníze přijde. Vaší vinou.
      Jestli to bude víc než 5000, bude zálohová a ta se srovná. Pokud už někde pracuje, nebude moct mít RZD, ale bude si muset podat DP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).